Az egy órás eseményen érdekes összevetésekkel gazdagodhattak az érdeklődők a klasszikus- és könnyűzene világából és történelméből. Kovács Attila saját zenetémákkal és klasszikus zenei művekkel gazdagította előadását, melyeket zongorán játszott el.
Bevezetőjében egy Flieg-témát hallhattunk, mely magában foglalta az est témáját, az evolúciót. A dallam eleinte botladozó volt, később kibontakozott, majd teljesen kinyílt. Ez a folyamat jellemző az ember életére, valamint ez a szabályszerűség tapasztalható a zene evolúciójában is.
Elmondta, a kultúra nem volt mindig jelen a világban, csak a homo sapiens megjelenése óta fedezhető fel életünkben. A társadalmi, tudományos képességek összessége, melyben fontos szerep jut a zenének. Egy könyv elolvasása során meg kell értenünk a leírtakat ahhoz, hogy hatni tudjon ránk, míg a zenét nem kell megérteni, érzelmileg, transzcendens módon hat vissza a hallgatóra.
Megtudhattuk, vajon miért Mozartot tartják a klasszikus zene egyik legjelentősebb képviselőjének. Mozartban megvolt az összes, a zenéhez szükséges tulajdonság, a zenei hallás, a memória, ezek mellett zongoravirtuóz volt.
Kovács Attila beszélt a zene sajátos történetéről is, hogy hogyan alakult ki a ritmus, a zenei hangzás, valamint ismertette a kottaírás és kottanyomtatás fejlődését is. Kitért az egyes műfajok és hagyományok fúziójára, és ezek eredményére is, valamint elmondta, az evolúció a zenében és más területeken is mindig megteremti a továbblépéshez szükséges eszközöket, melyek által tovább lehet fejlődni.
Előadásának keretbe foglalásaképpen zongora-előadással zárta az estét.