Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Összefogással tovább működik a pápai húsüzem

2013. március 7. 15:36 // Forrás: MTI
Széles körű összefogás eredményeként működik tovább a pápai húsüzem - kommentálta az előző napi, a cég tőkeemeléséről születetett döntést Budai Gyula közleményben csütörtökön.

A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) parlamenti államtitkára jó döntésnek nevezte Pápa városa, a Pápai Hús 1913 Kft. és Magyarország számára is, hogy a Pápai Hús Kft. működése stabilizálódhat, miután a vállalat tulajdonosai - köztük a pápai önkormányzat - 1,3 milliárd forintos tőkeemelésről döntött szerdán.
A döntés eredményeként közel ezer munkahely marad meg, és nő az élelmiszerüzletekben kapható Pápai Hús termékek mennyisége is.

A VM továbbra is arra törekszik, hogy a nagy múltú húsüzem számára megerősítse a belső piacokat, valamint segítse, hogy a külső piacokon is a jelenleginél nagyobb részesedést szerezzen - írta a VM. Példaként a tárca megemlítette, hogy mennyiségi ugrásra számítanak az orosz piacon, és érdeklődés mutatkozik a minőségi magyar sertéshúsok és húskészítmények iránt Kínában és Távol-Keleten is - teszik hozzá. A tárca megjegyzi azt is: szeretnék elérni, hogy a magyar sertésállomány 2017-ig a duplájára emelkedjen, amelyhez a sertésprogram biztosít szakmai kereteket. A megvalósításához 2,6 milliárd forint forrás áll rendelkezésre - emlékeztetnek.

vehir.hu
további cikkek
Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget közélet Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget Egy sümegi portál sokáig tényként hozta, hogy a térség országgyűlési képviselője, Navracsics Tibor gátolja a város kormányzati segítségét, amit a képviselő többször is cáfolt, mostanra pedig már hivatalossá is vált, hogy hatszáz másik településsel együtt, Sümeg is részesül rendkívüli támogatásban. ma 8:35 Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György, veszprémi érsekkel való beszélgetés során már az elején érződött, hogy itt nem egy előre felépített, nyilatkozatszerű gondolatmenetet kell lekövetni. Sokkal inkább tűnt úgy, mintha egy régóta, de legalább az év eleje óta érlelődő párbeszéd érne révbe. Az érsek nem sietett, mondataival nem akart nagy hatást kiváltani, de talán pont ezért volt súlyuk. Márpedig ezekben a viharos időkben, ami 2025-öt is jellemezte, erre van a leginkább szüksége az embereknek, nemcsak egyházi, hanem világi kérdésekben is, amelyekről szintén szó esett az interjúnkban, a politikától a mesterséges intelligenciáig. ma 8:35 Porga Gyula: Őrizzük minél tovább a szeretet lángját! karácsony Porga Gyula: Őrizzük minél tovább a szeretet lángját! A hit, a remény, az öröm gyertyája után fellobbant a szeretet lángja is. Az utolsó gyertyagyújtási ceremónián Porga Gyula polgármester, valamint Udvardy György érsek mondott beszédet. 2025. december 21. 11:46

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.