Kamionstopot rendeltek el Városlőd és Pápa között csütörtökön a havazás miatt, és a 82-es utat ugyancsak lezárták a teherautók előtt - közölte a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel.
Révész András elmondta: Veszprém megyében a hajnali óráktól kezdődően folyamatosan - változó intenzitással - havazik, a felerősödő szél helyenként viharossá válhat, így az a friss hóból hófalakat, hótorlaszokat emelhet.
Tájékoztatása szerint a rendőrség a 7,5 tonnánál nehezebb tehergépkocsiknak megtiltotta a közlekedést a 83-as főút Városlőd és Pápa közötti szakaszán, kerülni Devecser irányába lehet. Elakadt kamionok nehezítik még a forgalmat Csesznek térségében, ezért a rendőrség lezárta a kamionforgalom elől a 82-es főutat is. Csütörtökön reggel a havazás miatt háromszor kérték a katasztrófavédelem segítségét, az esetek többségében elakadt kamionok műszaki mentését kellett az egységeknek elvégezniük, főként a Bakony útjain - tette hozzá Révész András.