Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Nehéz sorsú gyerekeken segítettek

2013. március 19. 16:06
Két tonnányi adományt vehetett át kedd délután a Veszprém Megyei Gyermekvédelmi Központ Különleges Gyermekotthona.

Bogdán József, az adományozó Coop Segély Alapítvány képviselője elmondta: a kereskedelmi vállalat fontosnak tartja, hogy profitja egy részét visszajuttassa oda, ahonnan az származik. Az elmúlt években több módon is igyekeztek pozitív hatást gyakorolni a társadalomra: népszerűsítették a magyar termékeket, segítettek a devecseri iszapömlés áldozatain, ezúttal pedig a hátrányos helyzetű gyermekeket támogatják.

Bogdán József

Jungvert Valéria, a VMGYVK Különleges Gyermekotthonának vezetője elmondta, minden segítség jól jön az intézménynek. Habár az általuk ellátott gyerekek szükségleteit az állam biztosítja, a társadalomtól és a magán szektorból érkező segítség lehetővé teszi, hogy az így felszabaduló forrásokat sokrétű módon tudják hasznosítani. A megyében 185 különleges igényű gyereket látnak el, a veszprémi lakásotthonban 8 csecsemőkorú gyerek és 2 kiskorú anya él gyermekével.

Az alapítvány munkáját többen méltatták. László András, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Szociális- és Családügyért Felelős Államtitkárságának kabinetfőnöke hangsúlyozta: minden gyereknek családban kellene felnőnie, ezért a kormány segíti a nevelőszülővé válást és az örökbefogadást. Akinek mégsem adatik meg, hogy családi körben nőhessen fel, annak az állam minden segítséget megad, de fontos az is, hogy mindenki a maga erejéhez mérten segítsen ezeken a gyerekeken. Némedi Lajos alpolgármester hangsúlyozta, külön öröm, amikor magyar termelőkkel dolgozó magyar tulajdonú cég lép fel segítőként. Mondandóját krisztusi idézettel zárta: „Aki befogad egy ilyen gyermeket az én nevemben, engem fogad be.” (Mk 9,37.41–42)

Schöngrundtner Tamás
Cseh Zoltán
további cikkek
Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget közélet Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget Egy sümegi portál sokáig tényként hozta, hogy a térség országgyűlési képviselője, Navracsics Tibor gátolja a város kormányzati segítségét, amit a képviselő többször is cáfolt, mostanra pedig már hivatalossá is vált, hogy hatszáz másik településsel együtt, Sümeg is részesül rendkívüli támogatásban. ma 8:35 Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György, veszprémi érsekkel való beszélgetés során már az elején érződött, hogy itt nem egy előre felépített, nyilatkozatszerű gondolatmenetet kell lekövetni. Sokkal inkább tűnt úgy, mintha egy régóta, de legalább az év eleje óta érlelődő párbeszéd érne révbe. Az érsek nem sietett, mondataival nem akart nagy hatást kiváltani, de talán pont ezért volt súlyuk. Márpedig ezekben a viharos időkben, ami 2025-öt is jellemezte, erre van a leginkább szüksége az embereknek, nemcsak egyházi, hanem világi kérdésekben is, amelyekről szintén szó esett az interjúnkban, a politikától a mesterséges intelligenciáig. ma 8:35 Porga Gyula: Őrizzük minél tovább a szeretet lángját! karácsony Porga Gyula: Őrizzük minél tovább a szeretet lángját! A hit, a remény, az öröm gyertyája után fellobbant a szeretet lángja is. Az utolsó gyertyagyújtási ceremónián Porga Gyula polgármester, valamint Udvardy György érsek mondott beszédet. 2025. december 21. 11:46

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.