Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 28. Gedeon
Veszprém
5°C
2026. március 28. Gedeon
Veszprém
5°C

Haza és Haladás: tisztességesen és törvényesen gyűjtik az adatokat

2013. március 25. 9:00 // Forrás: MTI
A Haza és Haladás Egyesület szerint tisztességes és törvényes az adatgyűjtésük.

Az egyesület vasárnap közleményben reagált arra, hogy Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója sajtótájékoztatóján törvénytelennek nevezte az Együtt 2014 adatgyűjtését, amelynek ügyében adatvédelmi vizsgálat indult. Az egyesület azt írta: "Kocsis Máté hazudik. A Haza és Haladás Egyesület adatgyűjtése mind a Facebook-on, mind pedig másutt tisztességesen és törvényesen történik". Az egyesület szerint a szükséges adatvédelmi bejelentések megtörténtek. "Péterfalvi Attila hivatalának vizsgálata pedig az adatkezelés ügyében jogsértést nem tud megállapítani", mivel a felhasználók körültekintő és részletes tájékoztatást kapnak arról, hogy milyen célból, milyen adataikkal lépnek kapcsolatba az Együtt 2014 Választói Szövetséggel - olvasható a közleményben.

Az egyesület úgy fogalmazott: "szemben Kocsis Máté hazug fantáziálásaival, a felhasználók csak azokat az adataikat adják át, amelyeket beírnak az adatgyűjtő ívbe. A Haza és Haladás Egyesület adatgyűjtése törvényes, és kizárólag azt a célt szolgálja, hogy az a sok-sok ezer aktivista, aki segíteni akarja a mozgalmat a kormányváltó szövetség felépítésében, kapcsolatba léphessen a szervezettel".

Kocsis Máté arra szólította fel Bajnai Gordon volt miniszterelnököt, az Együtt 2014 - Párbeszéd Magyarországért Választási Szövetség vezetőjét, hogy amíg nem születik meg a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság vizsgálatának eredménye, függesszék fel az adatgyűjtést. Közölte továbbá, hogy a Fidesz még mindig választ vár az Együtt 2014-től arra, kik, miért, milyen országokban és milyen szervezeteken keresztül összesítik ezeket az adatokat. Összegzése szerint mindez alkalmas lehet a választások tisztaságának befolyásolására.

vehir.hu
további cikkek
Orbán Viktor Veszprémben: Nem azokat az időket éljük, amikor kockáztatni kellene választás 2026 Orbán Viktor Veszprémben: Nem azokat az időket éljük, amikor kockáztatni kellene Hatalmas tömeg fogadta Orbán Viktort Veszprémben az Óváros téren, ahol a miniszterelnök nemcsak a közelgő választás sorsdöntő gazdasági és politikai tétjeit vázolta fel, de a beszédét megzavarni próbáló maroknyi tiszás tüntetőnek is csattanós választ adott. A kormányfő szerint viharos időkben a tapasztalat a legfontosabb, az ukrán hitelek és a nemzetközi nagytőke szorításában pedig április 12-én a szuverenitás vagy az ország kizsebelése között kell dönteni. A miniszterelnök Ovádi Péter, a Fidesz veszprémi képviselőjének munkáját is méltatta, mint mondta: „nemcsak önöknek van szüksége Ovádi Péterre, hanem nekem is.” tegnap 18:54 Navracsics Tibor: balatoni identitást teremt a Balaton-díj elismerés közélet Navracsics Tibor: balatoni identitást teremt a Balaton-díj elismerés A balatoni identitás kialakítása fontos mérföldkövének nevezte a Balaton-díj odaítélését Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Balatoni Szövetség által alapított elismerés pénteki átadásán, Révfülöpön. tegnap 15:41 A Balatonnál óránkénti 106 kilométeres szelet mértek közélet A Balatonnál óránkénti 106 kilométeres szelet mértek Balatonmáriafürdőn óránkénti 105,8 kilométeres szelet regisztráltak - derül ki a HungaroMet Zrt. pénteki Facebook-bejegyzéséből. tegnap 10:44

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.