Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Az adósság megmarad

2013. április 11. 10:01
Az adósságátvállalással egyidejűleg elengedhetetlenül szükséges a több ciklus óta tevékenykedő településvezetők felelősségét is vizsgálni - véli a Jobbik.

A Jobbik Magyarország Mozgalom szerint az önkormányzati rendszer eladósodottságát, csődjét nem csak az alulfinanszírozottság és a feladatdömping, hanem részben maguk a képviselő-testületek, vagyis felelős politikusok idézték elő. Erről Kovács Rajmund, a Jobbik veszprémi alapszervezetének elnöke számolt be sajtótájékoztató keretében szerdán délután.

A politikus elmondta, az átvállalás szemfényvesztés, mert az adósság megmarad, a kifizetése pedig mindenképp közpénzből történik. A Jobbik álláspontja szerint az adósságátvállalással egyidejűleg elengedhetetlenül szükséges a több ciklus óta tevékenykedő településvezetők felelősségét is vizsgálni. Kovács Rajmund kiemelte, amennyiben 2014-ben a választópolgárok a Jobbikot bízzák meg a városvezetéssel Veszprémben, a vizsgálatot lefolytatják, az eredményét közzé teszik. Rámutatot, 1993-ban 264 millió forint adóssága volt a városnak, ami 2012-re hétmilliárd forintra növekedett. - 19 év alatt az adósságállomány 26-szeresére nőtt Veszprémben, mindenképpen meg kellene vizsgálni az ilyen nagymértékű adósságnövekedés okait és a korábbi városvezetések felelősségét - húzta alá.

A sajtótájékoztatón szó volt még az Atilla Király Népfőiskola sikeréről is. Nagy Géza Csaba Veszprém megyei referens elmondta, a Kollégium a Jövőért Alapítvány és a népfőiskola célul tűzte ki, hogy a magyar embereket szellemi, lelki és fizikai fejlődésének érdekében cselekszenek. - Az alulról szerveződő népfőiskolákon sajátos nemzeti és keresztény életrendet tanítanak meg erkölcsi és nemzeti érzéseikben megrokkant magyaroknak - mutatott rá Nagy Géza Csaba. Elhangzott még, ma az ország 15 nagyvárosában működik sikeresen az Atila Király Népfőiskola, Veszprém a vidéki tagozatok közül a legsikeresebben zárta az első félévet.

Cseh Zoltán
további cikkek
Mága Zoltán betartja ígéretét: Újévi koncertet ad Veszprémben kultúra Mága Zoltán betartja ígéretét: Újévi koncertet ad Veszprémben Mága Zoltán Újévi Koncertje Budapesten mára a magyar kulturális élet egyik legnagyobb presztízsű ünnepi eseményévé vált, és 2026-ban ennek a hagyománynak egy új fejezete íródik tovább. Január 10-én Veszprém nem csupán vendégül látja ezt az estét, hanem részévé válik: a koncert országos sorozatának egyik kiemelt állomásaként itt folytatódik az a művészi gondolat, amely közel két évtizede határozza meg az Újévi Koncert szellemiségét. A jelmondat – „Szép vagy, gyönyörű vagy, Magyarország – a hagyomány Veszprémben folytatódik!” – nem díszmondat, hanem pontos állítás arról, mi történik ezen az estén. ma 11:40 Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget közélet Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget Egy sümegi portál sokáig tényként hozta, hogy a térség országgyűlési képviselője, Navracsics Tibor gátolja a város kormányzati segítségét, amit a képviselő többször is cáfolt, mostanra pedig már hivatalossá is vált, hogy hatszáz másik településsel együtt, Sümeg is részesül rendkívüli támogatásban. tegnap 8:35 Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György, veszprémi érsekkel való beszélgetés során már az elején érződött, hogy itt nem egy előre felépített, nyilatkozatszerű gondolatmenetet kell lekövetni. Sokkal inkább tűnt úgy, mintha egy régóta, de legalább az év eleje óta érlelődő párbeszéd érne révbe. Az érsek nem sietett, mondataival nem akart nagy hatást kiváltani, de talán pont ezért volt súlyuk. Márpedig ezekben a viharos időkben, ami 2025-öt is jellemezte, erre van a leginkább szüksége az embereknek, nemcsak egyházi, hanem világi kérdésekben is, amelyekről szintén szó esett az interjúnkban, a politikától a mesterséges intelligenciáig. tegnap 8:35

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.