Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Megtartották a második Bibliakonferenciát / Előadássorozat a szentírás növény- és állatvilágáról

2008. november 10. 16:06
November 6-án tartották Veszprémben a második Bibliakonferenciát, mely a 2008-as Biblia éve programsorozat egyik legjelentősebb mérföldkövét jelentette. A német, majd francia kezdeményezés hatására hazánkba is eljutott a mozgalom, mellyel a vallásukat nem gyakorlók is betekinthettek a szentírás legérdekesebb részeinek hátterébe.
Dr. Fodor Zsuzsanna, megyei múzeumigazgató lapunknak elmondta, hogy a protestánsok és római katolikusok összefogásával indított sorozat számos intézmény és múzeum érdeklődését is felkeltette, így változatos kínálattal találkozhattak az érdeklődők az ország és megye különböző helyszínein.

Az első konferenciára 2008. áprilisában került sor, ahol a nagy tudású, elismert előadók a Biblia fő elméleti és gyakorlati kérdéseivel, valamint azoknak magyarázatával ismertették meg a nagyérdeműt. Az MTA veszprémi székházában megrendezett esemény sikerein felbuzdulva megkezdődtek a második előadássorozat előkészületei, melynek november 6-án a Laczkó Dezső múzeum adott otthont. Az ingyenes rendezvény egybe esett a Múzeumok Őszi Fesztiváljának időpontjával, így az bibliai növény- és állatvilágot bemutató előadásokra is szép számmal érkeztek látogatók.



Nem is gondolnánk, azonban az előadások bebizonyították, hogy a szentírás botanikája milyen változatos formában hagyott emléket az utókornak. A múlt évszázadok neves festői, szobrászai, költöi és a néprajzi emlékek is mind tisztelettel alkalmazták az ókori motívumokat, melyeket hol nyíltan, hol ügyesen elrejtve érzelmek, kifinomultság, vagy akár a születés és elmúlás szemléltetésére használtak.

A konferenciának jó keretet adtak azok az előadások, melyek különböző területekre bontva tárgyalták az adott területet, mondta Dr. Fodor Zsuzsanna, aki maga is érdekes tapasztalatokkal gazdagodott a reggeltől késő délutánig tartó prezentációk alatt. Az előadók között találkozhattunk Dr. Máfri Gyula érsekkel is, aki a Biblia és a természet kapcsolatát mutatta be. A következőkben Dr. Szigeti Jenőtől az édenkertről hallhattunk, majd Ombódi Ildikó következett, aki a bencések kertművészetét választotta előadása témájának. A kertek után a képzőművészeté volt a főszerep, melynek bibliai növényábrázolásait Gopcsa Katalin tolmácsolásában ismerhették meg a megjelentek. Őt követte Dr. Lackovits Emőke a liturgikus textíliákról tartott érdekfeszítő előadásával, majd Dr. Ács Anna ált az érdeklődők elé virágénekekről szóló bemutatójával.

A rendezvény utolsó előadását Jámborné Dr. Benczúr Erzsébet tartotta, aki a szentföld növényvilágába kalauzolta a nézőket. Interaktív bemutatójában számos számos élménybeszámoló és bizonyítható feltételezés is helyet kapott, így bőven kaptak útravalót és ötleteket a korunkban megcsodálható értékekről azok is, akik további igényt éreznének a szentírás rejtelmeinek felkutatására.

Kocsis Sándor
további cikkek
Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál közélet Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. tegnap 15:48 Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája közélet Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. ma 0:23 Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt közélet Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. tegnap 18:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.