Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Fidesz: a foglalkoztatásban is jobban teljesít az ország

2013. április 26. 13:11 // Forrás: MTI
A foglalkoztatás területén is jobban teljesít Magyarország - így értékelte a Fidesz szóvivője a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteki adatait, amelyek szerint javult az országban a foglalkoztatottság.

Az adatok azt bizonyítják, hogy a kormánytöbbség jó útra lépett, amikor kinyilvánította, hogy Magyarország munkából épülhet fel, és mindenkinek munkát kell biztosítani, aki tud és akar dolgozni - mondta Zsigó Róbert budapesti sajtótájékoztatóján. Rámutatott, külön figyelmet fordítanak arra, hogy a nők és a fiatalok közül minél többen tudjanak dolgozni. A szóvivő hozzáfűzte ugyanakkor, hogy még sok tennivalójuk van, hiszen több olyan térsége is van az országnak, ahol súlyos a munkaügyi helyzet.

A KSH tájékoztatása szerint az idén az első negyedévben 3 millió 818 ezerre nőtt a 15-74 éves foglalkoztatottak száma, a 15-64 éves korosztály foglalkoztatási rátája 56,6 százalék volt, ami 0,9 százalékpontos javulás az egy évvel korábbihoz képest. A vizsgált időszakban a foglalkoztatottak 3 millió 818 ezres létszáma 26 ezerrel haladta meg a 2012. első negyedévit.

Zsigó Róbert a sajtótájékoztatón szólt a rezsicsökkentésről is, jelezve, hogy az ország legkisebb lélekszámú településén, a Zala megyei Iborfián mind a 13 lakos ellátta kézjegyével a Fidesz aláírásgyűjtő ívét a rezsicsökkentés megvédése érdekében. "Mindenkinek, aki aláírta az aláírásgyűjtő ívet, köszönjük" - mondta. A szóvivő egyúttal bírálta Bajnai Gordon volt miniszterelnököt, amiért csütörtöki gyulai látogatása alkalmával nem írta alá a Fidesz gyűjtőívét. Mint fogalmazott, "Bajnai Gordon világában a rezsicsökkentés hazugság".

vehir.hu
további cikkek
Folyamatosan öntöz a VKSZ, mégsem fogy az ivóvíz közélet Folyamatosan öntöz a VKSZ, mégsem fogy az ivóvíz A tartós hőség és az aszályos időszak komoly kihívás elé állítja Veszprém zöldfelületeinek fenntartását. A városvezetés kiemelt célja, hogy rendelkezésre álló vízkészletekkel takarékosan és felelősen gazdálkodjunk. ma 11:49 Kisebb visszaesés tapasztalható a dél-balatoni vendéglátók forgalmában, a Velencei-tavi vendéglátósok katasztrofálisnak látják a helyzetet közélet Kisebb visszaesés tapasztalható a dél-balatoni vendéglátók forgalmában, a Velencei-tavi vendéglátósok katasztrofálisnak látják a helyzetet Mintegy 20 százalékkal esett a dél-balatoni vendéglátók forgalma tavalyhoz képest, a hétvégék hasonlóan erősek, de hétközben szinte nincs forgalom, míg a megkérdezett Velencei-tavi vendéglátósok mindegyike arra panaszkodott, hogy a tó állapota miatt az idei esztendő forgalma katasztrofális. ma 9:52 Minisztériumi szóvivő: a lakossági ivóvízellátás nem kerül veszélybe energiaválság Minisztériumi szóvivő: a lakossági ivóvízellátás nem kerül veszélybe A vízügyi szervezetek felkészültek a jelenlegi helyzet kezelésére, a lakossági ivóvízellátás a Duna ennél jóval alacsonyabb vízállása esetén sem kerül veszélybe - mondta Orbán Zoltán, az Élő Környezetért Felelős Minisztérium szóvivője a Facebookon közzétett vasárnapi videóban. tegnap 14:25

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.