Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Őszre lesz ellenzéki vezér

2013. május 3. 15:50 // Forrás: MTI
Mesterházy Attila, a Magyar Szocialista Párt elnöke szerint szeptemberig eldől, hogy ki lesz a demokratikus ellenzék 2014-es választási szövetségének a "vezéralakja".

Ezt a pártvezető újságírói kérdésre válaszolva mondta pénteken a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Győrtelek településen tartott sajtótájékoztatóján, de részletekbe nem bocsátkozott. Az MSZP elnöke határozottan elzárkózott annak kommentálásától is, hogy az Együtt 2014 - Párbeszéd Magyarországért (PM) Választási Szövetség szerint máris vita alakult volna ki a szervezet és a szocialisták közötti együttműködésben.

 Mesterházy Attila a sajtótájékoztatón bejelentette: az Állami Számvevőszék elnökéhez fordul - ahogy fogalmazott - "a trafikbotrányban" és kéri a pályázat értékelésének szerinte törvénysértésekre utaló részleteinek kivizsgálását. Megjegyezte, hogy a levelet még pénteken eljuttatja az ÁSZ vezetőjéhez.  A pártvezető arról is szólt, hogy a jövő héten a parlamentben újabb törvényjavaslatot nyújtanak be az ügyben, s követelik a kormányzó pártok tagjai válaszoljanak azokra a kérdésekre, hogy milyen politikai utasítás alapján, kinek a kérésére értékelték helyben a pályázatokat és döntöttek a nyertesek nevéről. A pályázati eredmény érvénytelenítését követeli a szocialista párt - folytatta -  és új tender kiírására szólítják fel a kormányzó pártokat. Hozzátette: szeretnék elérni azt is, hogy az új pályázat értékelésébe vonják majd be az érdek-képviseleti szövetségeket és velük együtt szülessen majd döntés. Mesterházy Attila megismételte: kormányra kerülésük esetén a szocialista párt rendezni kívánja a trafikbotrányt, ha követeléseik nem találnak meghallgatásra. Hasonlóan rendezik majd a nagy vitát kiváltó földügyeket is - jegyezte meg.

A pártvezető beszélt még arról, hogy a 2014-es választáson összefogó demokratikus ellenzéknek lesz válasza az országban egyre nagyobb szociális válság megoldására is. Kifejtette: jelenleg négymillióan élnek a létminimum alatt, 500 ezer gyermek éhezik és további négymillió ember pedig feléli tartalékait a "lecsúszása" megakadályozása érdekében. Mindez - állította - a Fidesz-KDNP rossz gazdaságpolitikájának a következménye. Szerinte a 2014-es választásokon győztes demokratikus ellenzék visszaállítja majd a jogállamiságot is Magyarországon, amit - hangsúlyozta - teljesen lebontott a jelenlegi Fidesz-KDNP-s hatalom.

vehir.hu
további cikkek
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást! közélet Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást! A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek karácsony alkalmából az MTI-nek. A bíboros azt kérte, legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást, legyünk kedvesek egymással. ma 16:26 Mága Zoltán betartja ígéretét: Újévi koncertet ad Veszprémben kultúra Mága Zoltán betartja ígéretét: Újévi koncertet ad Veszprémben Mága Zoltán Újévi Koncertje Budapesten mára a magyar kulturális élet egyik legnagyobb presztízsű ünnepi eseményévé vált, és 2026-ban ennek a hagyománynak egy új fejezete íródik tovább. Január 10-én Veszprém nem csupán vendégül látja ezt az estét, hanem részévé válik: a koncert országos sorozatának egyik kiemelt állomásaként itt folytatódik az a művészi gondolat, amely közel két évtizede határozza meg az Újévi Koncert szellemiségét. A jelmondat – „Szép vagy, gyönyörű vagy, Magyarország – a hagyomány Veszprémben folytatódik!” – nem díszmondat, hanem pontos állítás arról, mi történik ezen az estén. ma 11:40 Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget közélet Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget Egy sümegi portál sokáig tényként hozta, hogy a térség országgyűlési képviselője, Navracsics Tibor gátolja a város kormányzati segítségét, amit a képviselő többször is cáfolt, mostanra pedig már hivatalossá is vált, hogy hatszáz másik településsel együtt, Sümeg is részesül rendkívüli támogatásban. tegnap 8:35

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.