Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Bővíti gyártókapacitását a Lasselsberger-Knauf

2013. május 8. 14:00 // Forrás: MTI
A balatonfűzfői Nikecell gyár vakolatgyártó- és forgalmazó részlegének megvásárlásával bővítette gyártókapacitását a Lasselsberger-Knauf Kft. - közölte a veszprémi székhelyű építőanyag-gyártó cég az MTI-vel.

Sipos Imre marketingigazgató szerint a vakolatgyártási kapacitás bővítése tökéletesen illeszkedik a cég profiljába. A balatonfűzfői gyárrész felvásárlási értékéről üzleti titokra hivatkozva a marketingigazgató nem adott felvilágosítást.  A veszprémi cég Magyarországon 110 embert foglalkoztat, a Nikecell színezővakolat-gyárának felvásárlásával további 15 dolgozóval tervezi bővíteni a létszámot az idei évben.

 A Lasselsberger-Knauf 2012-ben 5,5 milliárd forint árbevételt ért el, amely 600 millió forinttal maradt el az előző évitől.  A magyarországi központtal működő osztrák-német tulajdonú vállalatnak Romániában és Horvátországban vannak leányvállalatai, a cég tulajdonosai a Lasselsberger és a Knauf család. A Lasselsberger család tulajdonában számos építőanyag-ipari vállalkozás van Magyarországon, Ausztriában és a környező országokban, a Knauf család a világ minden részén több mint 110 üzemet mondhat magáénak. A veszprémi mellett a vállalat gyárakat nyitott Bugyiban, Debrecenben, Vácott és a horvátországi Durdevacban. Jelenleg a Horvátországban és Romániában működő leányvállalatokkal együtt több mint 200 munkavállalót foglalkoztatnak.

vehir.hu
további cikkek
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást! közélet Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást! A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek karácsony alkalmából az MTI-nek. A bíboros azt kérte, legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást, legyünk kedvesek egymással. ma 16:26 Mága Zoltán betartja ígéretét: Újévi koncertet ad Veszprémben kultúra Mága Zoltán betartja ígéretét: Újévi koncertet ad Veszprémben Mága Zoltán Újévi Koncertje Budapesten mára a magyar kulturális élet egyik legnagyobb presztízsű ünnepi eseményévé vált, és 2026-ban ennek a hagyománynak egy új fejezete íródik tovább. Január 10-én Veszprém nem csupán vendégül látja ezt az estét, hanem részévé válik: a koncert országos sorozatának egyik kiemelt állomásaként itt folytatódik az a művészi gondolat, amely közel két évtizede határozza meg az Újévi Koncert szellemiségét. A jelmondat – „Szép vagy, gyönyörű vagy, Magyarország – a hagyomány Veszprémben folytatódik!” – nem díszmondat, hanem pontos állítás arról, mi történik ezen az estén. ma 11:40 Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget közélet Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget Egy sümegi portál sokáig tényként hozta, hogy a térség országgyűlési képviselője, Navracsics Tibor gátolja a város kormányzati segítségét, amit a képviselő többször is cáfolt, mostanra pedig már hivatalossá is vált, hogy hatszáz másik településsel együtt, Sümeg is részesül rendkívüli támogatásban. tegnap 8:35

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.