Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Kimi vagyok, segítek

2013. június 15. 22:44
Veszprémből indult országjáró körútjára a Kimi kamion, hogy vállalt misszióját, a gyerekbarát igazságszolgáltatást minél szélesebb körben népszerűsítse.

Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter bevezetőjében hangsúlyozta, 2011-ben indult útjára a gyerekbarát igazságszolgáltatás program, melynek kabala figurája, Kimi. Most az ő kamionja látogatja körbe a megyeszékhelyeket, fontosabb nyári táborokat, hogy játékos formában ismertesse gyerekeknek a jogaikat, felhívja figyelmüket az őket fenyegető problémákra, veszélyhelyzetekre. Kimi játékos formában, érthetően szeretne segíteni szülőnek, gyereknek egyaránt.  Az érdeklődők sok hasznos információhoz juthatnak a  www.jogosakerdes.hu oldalon.

A játékos ismeretszerző program újabb mentorát, Oberfrank Pált köszönthette a miniszter.

A Veszprémi Petőfi Színház igazgatója nagy örömmel fogadta a felkérést, hiszen jó ügy mellé állni kötelesség.  A későbbiekben, mint magánember, mint igazgató támogatni fogja a gyerekbarát igazságszolgáltatás programot, mert sajnos a gyerekek kiszolgáltatottsága évről-évre csak növekszik.

Az ismertetőt követően a Kimi kamionnál kitöltött teszt győzteseit jutalmazta dr. Navracsics Tibor. Díjat kapott Tóth Bendegúz, Szabó Boglárka, Gál Dávid és Nádasdi Marcell.

Pethő Imre
Horák János
további cikkek
Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget közélet Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget Egy sümegi portál sokáig tényként hozta, hogy a térség országgyűlési képviselője, Navracsics Tibor gátolja a város kormányzati segítségét, amit a képviselő többször is cáfolt, mostanra pedig már hivatalossá is vált, hogy hatszáz másik településsel együtt, Sümeg is részesül rendkívüli támogatásban. tegnap 8:35 Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György, veszprémi érsekkel való beszélgetés során már az elején érződött, hogy itt nem egy előre felépített, nyilatkozatszerű gondolatmenetet kell lekövetni. Sokkal inkább tűnt úgy, mintha egy régóta, de legalább az év eleje óta érlelődő párbeszéd érne révbe. Az érsek nem sietett, mondataival nem akart nagy hatást kiváltani, de talán pont ezért volt súlyuk. Márpedig ezekben a viharos időkben, ami 2025-öt is jellemezte, erre van a leginkább szüksége az embereknek, nemcsak egyházi, hanem világi kérdésekben is, amelyekről szintén szó esett az interjúnkban, a politikától a mesterséges intelligenciáig. tegnap 8:35 Porga Gyula: Őrizzük minél tovább a szeretet lángját! karácsony Porga Gyula: Őrizzük minél tovább a szeretet lángját! A hit, a remény, az öröm gyertyája után fellobbant a szeretet lángja is. Az utolsó gyertyagyújtási ceremónián Porga Gyula polgármester, valamint Udvardy György érsek mondott beszédet. 2025. december 21. 11:46

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.