Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Lélekzene

2013. július 20. 22:12
Zongorista, basszus és flamenco gitáros után egy hegedűvirtuózzal folytatódott a VeszprémFest. Nigel Kennedy adott koncertet.

A hegedű különös hangszer. Nagyon nehéz szépen és jól megszólaltatni. A hangszeres tudáson túl egyfajta mágiára, lélekmágiára van szükség, hogy igazán szépen szóljon. Szépen, szívből. Sokan ezért tartják a hegedűt a lélek hangszerének. Mert a hegedű tudja a legfájdalmasabban, legjobban megmutatni, mit is érzünk, mi van ott legbelül.

Galériánk megtekintéséhez kattintson a képre!

Nigel Kennedy ennek a virtuóza. Mindegy, hogy klasszikust, jazzt, kelta vagy cigányzenét játszik. Ezt mind-mind hamisítatlan Nigel Kennedy féle lélekzenévé válik a kezei alatt.

Pethő Imre
Melczer Zsolt
további cikkek
Alig 18 évesek, de egy ilyen fesztivált sikerült megszervezniük közélet Alig 18 évesek, de egy ilyen fesztivált sikerült megszervezniük Középiskolások szervezésében valósult meg idén is a Balaton Vibez Fesztivál, amely remek hangulattal, színes programokkal és felejthetetlen koncertekkel indította el a nyári szezont Balatonalmádiban. Galériánkban a fesztivál legjobb pillanatait gyűjtöttük össze. 2026. június 21. 12:30 Középiskolások szervezik Balatonalmádi egyik legnagyobb nyári rendezvényét közélet Középiskolások szervezik Balatonalmádi egyik legnagyobb nyári rendezvényét Miközben sok diák számára a június az érettségiről, a vizsgákról és a tanév lezárásáról szól, Balatonalmádiban egy lelkes fiatal csapat egészen más kihívással is szembenéz. A Vibez Fesztivál szervezői között ugyanis többen még középiskolások, akik a tanulás mellett egy több tízmillió forintos költségvetésű rendezvény lebonyolításán dolgoznak hónapok óta. 2026. június 12. 6:59 Új helyszínen várja az olvasókat a Veszprémi Ünnepi Könyvhét kultúra Új helyszínen várja az olvasókat a Veszprémi Ünnepi Könyvhét Megújuló környezetben, új helyszínen rendezik meg idén a Veszprémi Ünnepi Könyvhetet. A június 17. és 19. között zajló programsorozat ezúttal elhagyja a megszokott Kossuth utcai helyszínt, és az Auer Lipót sétányra, a Csermák Antal Zeneiskola előtti térre költözik, miközben a várbeli Dubniczay-palota is fontos helyszíne lesz az eseménynek. 2026. június 4. 7:31

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.