Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Házhoz mennek a lomokért

2013. augusztus 6. 13:19
Négy hónapja működik a házhoz menő lomtalanítás Veszprémben. Az eddigi tapasztalatokról kérdeztük Horváth Zoltánt, a Veszprémi Közüzemi Szolgáltató Zrt. városgazdálkodási igazgatóját.

Az évenkénti közterületi lomtalanítást április elsejétől felváltja a házhoz hívható szolgáltatás - számoltunk be róla korábban.

Naponta átlagosan 5-6 bejelentés érkezik a VKSZ Zrt. zöld számára, hogy igénybe vegyék a házhoz menő lomtalanítást - tudtuk meg Horváth Zoltántól, aki szerint ez a szám a szabadságolások ideje alatt nőni fog, hiszen sokan ilyenkor érnek rá rendet tenni a portájukon.

Egy-egy hívás alkalmával a VKSZ Zrt. munkatársa leegyezteti a hívóval, pontosan mi a lom, mit szállítanak el ingyen a szolgáltatás keretében, majd időpontot egyeztetnek, mikor megy értük az autó.

A rendszer jól működik, azonban előfordulnak problémák - szögezte le a városgazdálkodási igazgató. Előfordul, hogy az alapos egyeztetést követően is olyan hulladékot szeretnének elszállítattni, ami nem lom, s korábban kikerült az utcára - szabálytalanul - a lomtalanítások idején. A leggyakoribb, hogy építési törmelékektől, vagy éppen gallyaktól, ágaktól szeretnének így megszabadulni. Arra is volt példa, hogy a megbeszélt idő előtt napokkal kipakolta az elszálíltásra váró anyagokat a lakó, pedig az új rendszer lényege épp ez, hogy közterületre ne kerüljön lom.

Október végéig élhetnek a lakosok ezzel a lehetőséggel, ezt követően húzunk mérleget, gyűjtjük össze a végleges tapasztalatokat - mondta Horváth Zoltán.

A házhoz menő lomtalanítással kapcsolatban ezen az oldalon kaphatnak részletes felvilágosítást, azt pedig, hogy a különböző hulladékok milyen besorolásba tartozhat, hogyan szabadulhat meg tőlük szabályosan, itt tekintheti át

 

Cseh Zoltán
további cikkek
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között közélet Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon - írta a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán. tegnap 15:19 Először előzte meg a szél- és a napenergia a fosszilis forrásokat az EU áramtermelésében 2025-ben közélet Először előzte meg a szél- és a napenergia a fosszilis forrásokat az EU áramtermelésében 2025-ben A szél- és a napenergia együtt 2025-ben termelt első alkalommal több villamos energiát az Európai Unióban, mint a fosszilis tüzelőanyagok. A fordulatot elsősorban a napenergia gyors bővülése hozta, miközben a szén szerepe történelmi mélypontra esett, az EU ugyanakkor továbbra is jelentős mértékben támaszkodik a földgázra - derül ki az Ember energetikai agytröszt honlapján csütörtökön publikált elemzésből. tegnap 12:51 Több mint 45 ezren fordultak tünetekkel orvoshoz a múlt héten influenza Több mint 45 ezren fordultak tünetekkel orvoshoz a múlt héten A múlt héten 45 700-an fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz - közölte honlapján a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) csütörtökön. Ez valamivel több, mint az azt megelőző heti 42 500 beteg. tegnap 12:48

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.