Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Költségvetést látatlanba? / – Füred sem engedné a DRV privatizálását –

2008. november 27. 20:23
A jó előkészítésnek köszönhetően rugalmasan, gyorsan folyt a balatonfüredi képviselő-testület csütörtöki ülése, melyen közel két tucat napirendi pont várt az elöljárókra.

Elsőként az I-III. negyedév gazdálkodásáról szóló beszámoló került napirendre. Megállapítható – áll az előterjesztésben –, hogy az adott időszak gazdálkodása egyensúlyban volt a bevételek és kiadások tekintetében. A bevételek és az igénybevett pénzmaradvány együttesen fedezetet nyújtott a kiadásokra.

Vita ugyan nem jellemezte a 2009-es költségvetési koncepciót, ám néhány megjegyzés utalt arra, hogy nagyon nehéz év elé kell tekinteni. Hári Lenke képviselő például arra mutatott rá, hogy a kormány a közszférával fizetteti meg a hiányt. A befagyasztott a közalkalmazotti bérek, s az oktatás terén előre látható megszorítások feszültséget okozhatnak.

A város polgármestere, dr. Bóka István „faramuci”-nak minősítette a költségvetési koncepciót, hiszen azt novemberben kell elkészíteni, amikor még az országos csak éppen hogy alakulgat. Ma ugyan már látni a sarokszámokat – mondotta –, de még nem lehet látni, milyen bevételei lesznek az önkormányzatoknak. Optimista becslések szerint nem elképzelhetetlen, hogy minimális növekedésre egy-két ágazatban számítani lehet. Az viszont kétségtelen, hogy a „balhét” a közszféra viszi el. 12%-os reálbércsökkenés várható, s „ugrik” a 13. havi bér is.

Bóka István szerint furcsa, hogy a költségvetést egy képviselő (nevezetesen Veress János) módosító csomagja alapján állapítják meg.

Az ülésen meghatározták a közmeghallgatás időpontját is: Füreden december 2-án, Arácson december 3-án lesz.

Újabb akadálymentesítési program kezdődik a szakorvosi rendelőintézetben: kicserélik a felvonót, átépítik a lépcsőt, s a mozgássérülteknek parkolót alakítanak ki. Ennek következtében az elkövetkező két hónapban kisebb kellemetlenségekre lehet számítani.

A vízgazdálkodásról szóló törvény módosítását hivatott megtárgyalni az a felterjesztés, amely a vízi közművek privatizálását hivatott előkészíteni. A felterjesztés szerint a város tiltakozik az ellen, hogy bármikor is idegen kezekbe kerüljön nemzeti kincsünk, az ivóvíz. Éppen ezért a leghatározottabban tiltakoznak annak privatizálása ellen. Szorgalmazzák viszont annak az önkormányzatok számára történő díjmentes átadását.

Zatkalik András
további cikkek
35 év alatt a demokrácia is érett felnőtté vált a vármegyében közélet 35 év alatt a demokrácia is érett felnőtté vált a vármegyében A vármegyei önkormányzat megalakulásának 35. évfordulóját ünnepelték péntek délelőtt a Megyeházán. ma 14:42 A súly, a víz, a ring, a kapufa és a fekete nyolcas ugyanarra tanít közélet A súly, a víz, a ring, a kapufa és a fekete nyolcas ugyanarra tanít Öt nem hétköznapi ember hagyta ott egy rövid időre az interjú kedvéért az edzőtermet, a ringet, az uszodát, a biliárdasztalt és a sportcsarnokot, hogy ugyanazokra a kérdésekre néha merőben eltérő válaszokat adjanak. Öt veszprémi élsportoló, akik, mint az olimpia öt karikája, különböznek egymástól, mégis összekapcsolódnak abban, hogy életükben folyamatosan visszajáró vendég a siker és olykor a kudarc is, az adrenalin és az a megfoghatatlan erő, amit akkor is éreznek, ha éppen nem kezdősípszóra várnak. Fizikai edzés helyett ezúttal a lélek kap tréninget öt egyszerű, de mégsem átlagos ember által. ma 1:26 A film, ami előre megjósolta a 2010-es évek legnagyobb űrkutatási eredményét Life&Style A film, ami előre megjósolta a 2010-es évek legnagyobb űrkutatási eredményét Az Interstellar (Csillagok között) 2014-ben új fejezetet nyitott a science fiction műfajában, pedig a film koncepciója egy nagy kompromisszumnak az eredménye. Pedig a rendező, Christopher Nolan híres arról, hogy rögeszmésen ragaszkodik néhány filmes berögződéséhez. ma 1:26

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.