Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Kiállítóhellyé építik át a pannonhalmi apátság romos majorsági épületét

2013. november 15. 14:05 // Forrás: mti
Újabb fejlesztés indul a Pannonhalmi Főapátságban: az 1,4 milliárd forintos beruházás eredményeként megújuló, most üresen álló, omladozó majorsági épület kiállítótérként üzemel jövő nyári megnyitása után.

Rábai László főapáti titkár, projektvezető az MTI-nek pénteken elmondta: a mintegy 2500 négyzetméteres épületben három kiállítóteret alakítanak ki. Az elsőben az apátság ezeréves történetét mutatják be, a másodikban - a pannonhalmi borvidékre helyezve a hangsúlyt - borászati tárlat kap helyet. Ehhez a korábban időszaki tárlatként rendezett Pannónia Szőlőskertje című kiállítást fejlesztik állandóvá.

A harmadik részben időszaki tárlatok kapnak helyet, a tervek szerint elsőként egy európai bencés tematikájú kiállítást rendeznek.

vehir.hu
további cikkek
A shortlistre sem került fel a magyar jelölt az Oscar előszobájában kultúra A shortlistre sem került fel a magyar jelölt az Oscar előszobájában Tizenkét kategóriában tette közzé az Oscar-jelölésre esélyes produkciók szűkített listáját kedden az amerikai filmakadémia; Magyarország nevezettje, Nemes László Árva című filmje nem jutott tovább. 2025. december 17. 15:25 Nem fosztogatnak, hanem osztogatnak: amikor több kép lóg a múzeumban, mint kellene kultúra Nem fosztogatnak, hanem osztogatnak: amikor több kép lóg a múzeumban, mint kellene Az elmúlt hetekben sokat olvashattunk arról, hogyan rabolták ki a Louvre-ot és kelt lába számos értékes 19. századi ékszernek – ezúttal azonban éppen az ellenkezőjéről szeretnék beszámolni: egyre gyakrabban fordul elő ugyanis, hogy a rendbontók nem visznek, hanem hoznak alkotásokat a múzeumokba. ma 19:09 "Minden mozdulatából sugárzott a belénk vetett hite" - így emlékeznek a Veszprémi Petőfi Színház művészei Balázs Péterre kultúra "Minden mozdulatából sugárzott a belénk vetett hite" - így emlékeznek a Veszprémi Petőfi Színház művészei Balázs Péterre Balázs Péter és a Veszprémi Petőfi Színház története számos ponton keresztezi egymást. A veszprémi teátrum társulatának tagjai portálunkon keresztül osztották meg legkedvesebb emlékeiket a pár napja elhunyt Kossuth- és Jászai Mari-díjas színészről és rendezőről. 2025. december 16. 22:49

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.