Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Eskütétel a választásokra készülve

2013. november 26. 18:57
Esküt tettek a Helyi Választási Iroda tagjai – összesen kilencvennégy fő – a városháza Kossuth teremében kedd délután.

Mohos Gábor jegyző röviden ismertette a megjelentekkel a választásokhoz kapcsolódó feladatokat. A szavazókörök felülvizsgálata már a nyáron megtörtént, a jövő évi választásokon a korábbihoz hasonlóan 56 szavazókör működik majd a városban, egy körbe 600-1500 választópolgár tartozhat. 

Az év eleji közigazgatási reform megnehezítette a választásra készülő csapat összeállítását, a polgármesteri hivatal több munkatársa ugyanis részben a járási hivatalnál, részben a tankerületnél folytatta tovább munkáját, így az 56 szavazókör korábbi jegyzőkönyvvezetői közül mindössze huszonketten vethetők be a jövő évi voksolásokon. A szavazásokon összesen nagyságrendileg négyszáz fő munkáját kell koordinálni Veszprémben.

2014-ben háromszor várnak minket az urnákhoz: vélhetően először az országgyűlési, májusban az európai parlamenti, ősszel pedig az önkormányzati választásokra kerül sor.

Schöngrundtner Tamás
Cseh Zoltán

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.