Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 22. Beáta
Veszprém
14°C
2026. március 22. Beáta
Veszprém
14°C

Pál Béla vagy Katanics?

2014. január 10. 8:26
Azt beszéli már az egész város című rovatunkban arra a kérdésre kerestünk választ, hogy kit indít a baloldal a veszprémi választókerületben.

Azt beszéli már az egész város rovatunkban mindig egy-egy szóbeszédnek, felvetésnek szoktunk utánajárni az érintettek megszólaltatásával. Mostani cikkünkben azt szeretnénk megtudni, hogy a formálódó baloldali összefogás: MSZP, Együtt-PM, Demokratikus Koalíció kit indít a veszprémi választókerületben.

Az már bizonyos, hogy a Fidesz-KDNP jelöltje dr. Navracsics Tibor, a Jobbik Magyarország pedig Forgóné Kelemen Judit Andreát indítja Veszprémben. Az MSZP és a Bajnai Gordon vezette Együtt-PM Szövetség eddigi megállapodása értelmében Pál Béla indul a megyeszékhelyen. Őt be is mutatták szeptember végén, Balatonfüreden.

Közben a baloldal újabb megállapodást kötött egymással, amelybe a Demokratikus Koalíciót is igyekeznek bevonni. Sokakban felmerült a kérdés: talán Pál Bélát a DK színeiben politizáló egykori országgyűlési képviselő, Katanics Sándor válthatja az országgyűlési jelölt posztján.

Természetesen megkérdezzük az érintetteket és ezen a helyen közöljük válaszaikat.

Pál Béla, a veszprémi választási körzet szocialista országgyűlési képviselőjelöltje megkeresésünkre annyit mondott, az Együtt PM-mel történő tárgyalások lezárását követően tud a felvetésünkre végleges választ adni.

Katanics Sándor kérdésünkre reagálva azt írta: "Amíg nincs megállapodás a DK az MSZP és az Együtt 2014-PM és a többi, az egy választókerületben egy közös jelölt elvét szorgalmazó tömörülés között az összefogás mikéntjéről, addig az az alaphelyzet érvényes, amit a legutóbbi kongresszusunkon nyilvánosságra hoztunk. Eszerint a Demokratikus Koalíció Veszprém megyei 1. számú választókerületében az az elképzelés, hogy indulok a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltjeként a választáson."

vehir.hu
további cikkek
CPAC Hungary - Orbán Viktor: Meg fogjuk nyerni ezt a választást, és utána nem megállunk, hanem előrelépünk közélet CPAC Hungary - Orbán Viktor: Meg fogjuk nyerni ezt a választást, és utána nem megállunk, hanem előrelépünk Brüsszel nem az európai emberek érdekeit képviseli, hanem az ukránok elnökét. Meg fogjuk nyerni ezt a választást, és utána nem megállunk, hanem előrelépünk, mert Európa jövőjéről nem a bürokratáknak, hanem Európa nemzeteinek kell dönteniük. Ez a mi küldetésünk - jelentette ki a miniszterelnök szombaton Budapesten. tegnap 13:17 Szijjártó Péter Veszprémben: 'Ha belehúznak minket egy háborúba, akkor mindennek vége' közélet Szijjártó Péter Veszprémben: 'Ha belehúznak minket egy háborúba, akkor mindennek vége' Kiemelkedő gazdasági eredmények, rekordszámú új munkahely és világviszonylatban is egyedülálló családtámogatási rendszer áll szemben egy formálódó háborús világkorszak veszélyeivel Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter szerint, aki csütörtök délután a veszprémi Agóra előtt tartott lakossági fórumán világította meg az áprilisi sorsdöntő választás valós súlyát, miszerint a cél a hazai sikerek megvédése és Magyarország békéjének garantálása. ma 9:39 Valóban meglepetést fog okozni a Demokratikus Koalíció? választás 2026 Valóban meglepetést fog okozni a Demokratikus Koalíció? Egy gazdátlan DK-s alapszervezetet kellett ujjáépíteni 2022 után Veszprémben, miközben országos szinten a Tisza Párt gyakorlatilag majdnem az összes ellenzéki erőt maga alá gyűrte. A DK mégis azt mondja, nélkülük nem lehet megdönteni Orbán Viktor kormányát. Hogy ezt mire alapozzák, arról is beszélgettünk podcastünkben Hrabovszki Lászlóval, a párt veszprémi képviselőjelöltjével. De szóba kerültek a baloldali értékek, a „kék fideszes” bírálat, a visszalépés lehetősége és a DK-s meglepetés is. 2026. március 20. 10:07

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.