„Sokunk számára örömteli nap ez, különösen azoknak, akik együtt nőttek fel a lakóteleppel” – fogalmazott a projektindító eseményen felszólaló dr. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes. A hatvanas évek elején Veszprém 21-22 ezres lélekszámú kisváros volt, és húsz év alatt érte el mai méretét, többek között éppen a Jutasi úti lakótelepnek köszönhetően. Létrejött egy olyan városnegyed, ami otthont ad Veszprém lakossága jelentős részének.
A közel fél évszázad viszont megviselte a környéket, sokak számára a reménytelenség szimbólumává vált ez a terület. Éppen ezért különösen fontos a városrehabilitációs projekt, amelynek köszönhetően 1,2 milliárd forintból megújulhatnak lakóházak, kulturális intézmények, közterületek: a lakótelep újjászülethet, igényesebbé válhat.
Porga Gyula polgármester emlékeztetett arra, hogy az elmúlt esztendőkben sokszor volt alkalmunk jelentős fejlesztések végrehajtására. A most induló projekt a bizonyítéka annak, hogy a kiemelt turisztikai attrakciók fejlesztése mellett ugyanolyan hangsúlyos a lakótelepek rehabilitációja is.
A Jutasi úti lakótelep megépülése óta nem volt ekkora forrás a felújítására. A projekt több, mint 1100 lakást érint közvetlenül, ennyi család terheit csökkentik majd az épületek korszerűsítésével. Szintén közvetlenül az itt élők érdekét szolgálja egy teljes óvodaépület „cseréje” – a Ringató óvoda régi épületét elbontják, és teljesen újat építenek a helyére. A polgármester bízik abban, hogy ez az óvoda-újraépítés mintaprojektté válhat a város hasonló struktúrájú létesítményei számára. Az egykori HEMO épületében is több mint hatszáz millió forintos fejlesztést hajtanak végre két pályázati forrásnak köszönhetően.
Molnár Tamás, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezetője összefoglalta a projekthez vezető utat: 2012 augusztusában jelent meg a városrehabilitációs pályázati kiírás, a veszprémi anyag április 2-án érkezett be. A projekt összes elszámolható költsége 1,208 millió forint, célja a lakótelepi infrastruktúra és társadalmi szolgáltatások fejlesztése. A tervezett befejezés időpontja 2015. június 30-a.

A Smaragdváros projektben megvalósuló fejlesztéseket Brányi Mária alpolgármester foglalta össze röviden. Megújul a Kálvin János park, egy a Halle utcai közterület, a Táborállás park, több panelház, a Jutas ABC előtti terület a kis piaccal és a volt HEMO épülete.


