Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 26. Emánuel
Veszprém
7°C
2026. március 26. Emánuel
Veszprém
7°C

Herendi porcelánokból nyílt kiállítás Bécsben

2014. március 25. 15:42 // Forrás: mti
A Herendi Porcelánmanufaktúra 19. századból való különlegességeit bemutató időszaki kiállításnak ad otthont a bécsi Augarten Porcelánmúzeum.

 A hétfőn megnyílt és május 17-ig tartó kiállítás a herendi porcelánmúzeum gyűjteményének olyan darabjait vonultatja fel, amelyek a Magyarország és Ausztria közötti kulturális és történelmi kapcsolatokat mutatják be.

A kiállított darabok a magyar és egyben az európai porcelángyártás 19. századi kiemelkedő munkái: Erzsébet királyné Gödöllő-díszítéssel - a Herendi Porcelánmanufaktúra egyik legszebb és legismertebb mintájával - ellátott teáskészlete, valamint kínai stílusú motívumokkal díszített csészék és Rothschild-mintás porcelánok.

A Herendi Porcelánmanufaktúra igyekszik összefogni a világ porcelánmanufaktúráit, ezért rendszeresen bemutatja külföldi műhelyek iparművészeti fejlődését - mutatnak rá a nagy múltú magyar porcelánüzem honlapján.

A bécsi kiállítássorozat első vendége az Augarten Porcelánmanufaktúra volt 2013 februárjában, idén pedig a herendi porcelán mutatkozik be az egyik legrégebbi európai porcelánközpontban, Augartenben.

vehir.hu
további cikkek
Mesél az erdő – arborétumok művész szemmel kultúra Mesél az erdő – arborétumok művész szemmel A Művészetek Háza kétévente rendezi meg a Tavaszi Tárlatot, amelyen idén az arborétum tematikájára reflektáló műveket láthatunk. Dohnál Szonját, a kiállítás kurátorát kértük meg, segítsen eligazodni a sűrűjében, hogy a sok fa között megtaláljuk az erdőt. tegnap 17:39 Freddie: A saját tüzemből adok, de ettől nekem nem lesz kevesebb kultúra Freddie: A saját tüzemből adok, de ettől nekem nem lesz kevesebb Március 28-án Veszprémben, az Agóra Veszprém Kulturális Központ színpadán lép fel Fehérvári Gábor Alfréd, azaz Freddie, méghozzá a „Lélekbúvár – belső tűz” című országos turné részeként. Az est egy olyan koncertként épül fel, amelyben a dalok és a személyes gondolatok egymást erősítve jelennek meg. „Valami igazat, valódít adunk, mindenféle sallang nélkül” – fogalmaz a koncertről, amelynek középpontjában az önmagunkba vetett hit és a belső erőforrások keresése áll. 2026. március 23. 0:25 68 emberrel 27 órányi izgalmas beszélgetés egy kötetbe sűrítve kultúra 68 emberrel 27 órányi izgalmas beszélgetés egy kötetbe sűrítve A képernyőről a lapokra költözött a veszprémi StúDió podcast. Dióssy László és Wéber László népszerű beszélgetőműsorából a páros kiválasztott 68 „megkerülhetetlen” embert, akiknek az interjúit kötetbe foglalták. A péntek délután a Betekints Hotelben tartott bemutatón több érdekes és olykor megmosolyogtató kulisszatitkot is felfedtek a szerzők a könyvről. 2026. március 21. 13:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.