Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Thürmer: ki kell lépni az EU-ból!

2014. május 2. 9:51 // Forrás: mti
A Munkáspárt elnöke szerint ki kell lépni az Európai Unióból, "menekülni kell az épületéből". Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

Thürmer Gyula a budapesti Városligetben május 1-jén tartott beszédében ezt azzal indokolta, hogy a tíz évvel ezelőtti remények nem váltak valóra, az EU-ban ugyanis nincs teljes foglalkoztatottság, nem tudnak minden fiatalnak munkát adni és a kisebbségek problémáit sem sikerült megoldani. A pártelnök szerint az EU "retteg", mert sem az Egyesült Államokkal, sem Kínával nem bírja a versenyt, ezért nem érdemes EU-tagországnak maradni a továbbiakban, hanem "fel kell ébredni a Fidesz-álomból és (...) cselekedni kell".

A Munkáspárt elnöke megemlítette, hogy május 9-én megkoszorúzzák a budapesti Szabadság téren található szovjet katonai hősi emlékművet, mert meggyőződése szerint Magyarországot 1944-1945-ben ők szabadították fel. Utalt arra is, hogy nyáron országszerte megkoszorúzzák a száz éve kitört első világháborúban elesett magyar katonák emlékműveit. Mint mondta, "köszönettel tartozunk a magyar katonáknak" azért, amit a hazájukért tettek.

vehir.hu
további cikkek
Radnai Márk a Tisza Szigetek kritikáiról és lemorzsolódásáról, a Közhang patformról és Navracsicsék kezdeményezéséről közélet Radnai Márk a Tisza Szigetek kritikáiról és lemorzsolódásáról, a Közhang patformról és Navracsicsék kezdeményezéséről Új víziót kell adni a Tisza Szigeteknek, találni kell egy olyan struktúrát, amelyben ezek a közösségek megőrizhetik szabadságukat, ugyanakkor a demokrácia jegyében be tudnak kapcsolódni bizonyos ügyekbe - mondta Radnai Márk, a Tisza országgyűlési képviselője a hétvégén a Tisza Szigetek országos találkozójának helyszínén, a Margitszigeten, ahol reagált a közösségen belüli kritikákra, sőt, még Navracsics Tiborék legújabb felhívására is - utóbbiról ráadásul nem teljes elutasítással beszélt. tegnap 10:49 Navracsics: 'Tudjunk békésen egyet nem érteni!' közélet Navracsics: 'Tudjunk békésen egyet nem érteni!' Párbeszédet kezdeményez Magyarország jövőjéről és az elmúlt 36 év tanulságairól Navracsics Tibor, az Orbán-kormány volt közigazgatási és területfejlesztési minisztere és Ferencz Orsolya volt űrkutatási biztos. A Facebookon csütörtökön erről közzétett videóban a politikusok egy polgári demokrata társadalmi kezdeményezés elindításáról is beszéltek. A kezdeményezéshez már Porga Gyula, Veszprém polgármestere is csatlakozott. 2026. augusztus 22. 11:05 Baka András: 'Nem építhetjük az új Magyarországot a bosszúra' Baka András Baka András: 'Nem építhetjük az új Magyarországot a bosszúra' A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben. 2026. augusztus 11. 17:56

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.