Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. május 25. Orbán
Veszprém
24°C
2026. május 25. Orbán
Veszprém
24°C

Hőségre figyelmeztet az OMSZ

2014. július 7. 10:27 // Forrás: mti, met.hu
Három megye kivételével az egész országra figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat a hőség miatt. Hét megyében és Budapesten másodfokú figyelmeztetés van érvényben.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat által hétfő reggel az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzés szerint 25 Celsius-fok feletti napi középhőmérséklet várható és ezért elsőfokú figyelmeztetés van érvényben Baranya, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna és Veszprém megyében.

Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Pest megyében, valamint a fővárosban tartósan 25 fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet. Ezért ezeken a területeken narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetés van érvényben.

A meteorológiai szolgálat arra is felhívta a figyelmet, hogy hétfőn is nagyon erős - akár 7,8-as értéket elérő - UV-B sugárzás várható. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.

Fronthatással továbbra sem kell számolni, de a fokozódó meleg az időjárás-változásokra különösen érzékenyen reagálóknál erősödő melegfronti tüneteket válthat ki. Ez elsősorban fejfájást, migrént jelenthet, de csökkenhet a teljesítő-, illetve a koncentrálóképesség, nőhet a reakcióidő, ami főleg vezetés közben veszélyforrásnak számít. Éppen ezért pihentessük szervezetünket, kerüljük a megterhelő fizikai munkát és pótoljuk a folyadékhiányt, valamint védjük testünket a nagyon erős, káros UV-B sugaraktól!

vehir.hu
további cikkek
A felsőoktatási hallgatók több mint 40 százaléka küzd depresszióra utaló tünetekkel közélet A felsőoktatási hallgatók több mint 40 százaléka küzd depresszióra utaló tünetekkel A felsőoktatásban részt vevő hallgatók több mint 40 százaléka küzd depresszióra utaló tünetekkel - egyebek mellett erre figyelmeztet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatudományi Intézetének legújabb tanulmánykötete. 2026. május 19. 11:01 Miért szorong a modern ember, ha látszólag mindenünk megvan? Mathias Corvinus Collegium Miért szorong a modern ember, ha látszólag mindenünk megvan? Paradox helyzetben éljük a mindennapjainkat. A statisztikák szerint sosem kaptunk még ennyi időt és lehetőséget a sorstól, a modern ember mégis folyamatosan szorong és fáradt. De vajon mi áll a kollektív borúlátás mögött, és miként nyerhetünk vissza akár tizennégy évet is az életünkből? Ezekre a kérdésekre kereste a választ Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője a Mathias Corvinus Collegium veszprémi képviseletének rendhagyó, Nemesvámoson tartott előadásán. 2026. május 13. 22:16 Lassítja a biológiai öregedést, ha gyakran merülünk el a művészetekben kultúra Lassítja a biológiai öregedést, ha gyakran merülünk el a művészetekben A University College of London (UCL) kutatói arra jutottak, hogy azok, akik rendszeresen részesülnek – akár befogadóként, de még inkább alkotóként – a művészetekben, azok orvostudományos eszközökkel is kimutatható mértékben profitálnak az élményből.  2026. május 12. 21:58

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.