Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 21. Benedek
Veszprém
9°C
2026. március 21. Benedek
Veszprém
9°C

Búcsú a boroktól

2014. július 21. 16:45
Több mint egy hete kezdődött és ma ér véget az idén negyedik alkalommal megrendezett Rozé, Rizling és Jazz napok az Óváros téren.

Az elmúlt egy hétben újra megtelt élettel Veszprém barokk és szecessziós épületekkel övezett főtere, az Óváros tér. Már az első nap kígyózó sorokkal találkozhattunk a Rozé, Rizling és Jazz napokra felállított boros pavilonok előtt. A sort mindene esetben érdemes volt kivárni, hiszen a szervezők ebben az évben is a legfinomabb rozékkal, rizlingekkel és fröccsökkel várták a fesztiválra kilátogató vendégeket. 

A főszerep ezúttal az Észak-Balaton környéki borászokat illette, azonban néhányan érkeztek a déli partról is, illetve hagyományteremtő céllal idén a Somló képviseletében egy vendég borrégió is helyet kapott a kínálatban. A finom borok mellett finom ételek kóstolására is nyílt lehetősége azoknak, akik a borozgatás és a kellemes zene hatására megéheztek. 

Utolsó galériánk a fesztiválról a képre kattintva tekinthető meg

A zenére szomjazó közönség vágyát pedig olyan előadók csillapították az elmúlt egy hétben, mint Tóth Vera, a Mystery Gang Trió, Heincz Gábor „Biga”, a Budapest Ragtime Band vagy éppen a Pély Barnabás nevével fémjelzett B the first zenekar. 

Azok, akik lemaradtak eddig a fesztiválról ne csüggedjenek, hiszen ma még érdemes kilátogatni az Óváros térre, ahol este a veszprémi Funk Infection, a Kozma Orsi Quartett és a Bin-Jip zenekar kíséretében búcsúzik a Rozé, Rizling és Jazz napok. A fesztiválok szerelmeseinek sem kell kétségbe esniük, a buli folytatódik tovább, hiszen szerdától az Utcazene Fesztivál fellépőitől lesz hangos a veszprémi éjszaka. 

Fotó: VeszprémFest FB

Galéria
Lassan véget ér az RRJ
Csepely Máté
Cseh Zoltán
Domján Attila
további cikkek
Márciusban több mint 100 programmal indítja az évet a TASTE BALATON fesztivál! kultúra Márciusban több mint 100 programmal indítja az évet a TASTE BALATON fesztivál! Vacsora egy evolúcióbiológus társaságában, kovászolós és zöldségfermentáló workshopok, sörfőzdés grillezés, tóparti brunch, egyszeri és megismételhetetlen séf-összefogások, valamint izgalmas kulturális gasztro-kalandok – mindez a kora tavaszi Balaton hangulatában. Március 6. és 15. között ismét érkezik a TASTE BALATON fesztivál, amely tíz napon át pezsgő programokkal, kultúrával és felejthetetlen gasztronómiai élményekkel tölti meg a Balaton partját. Budavári Dóra, a fesztivál alapítója, szervezője mesélt a részletekről. 2026. február 22. 11:50 Évről-évre bizonyít a Vámosi Lencse- és Hurkafesztivál közélet Évről-évre bizonyít a Vámosi Lencse- és Hurkafesztivál Szombaton tartották a XIII. Vámosi Lencse- és Hurkafesztivált, amely évről-évre a hagyományos ízek, a közösségi élmények és a sokszínű szórakoztató programok találkozási pontjává válik. 2026. február 15. 8:25 A Kraftwerk is érkezik a Veszprémfestre VeszprémFest A Kraftwerk is érkezik a Veszprémfestre Bejelentették a Veszprémfest 2026-os fellépőit: a fesztivál egyik húzóneve a Kraftwerk lesz, érkezik a latin popsztár Juanes, és két tavaly elmaradt produkció: Beth Hart és a Pink Martini is végre megérkezik a Historia kert színpadára. 2025. november 24. 13:50

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.