Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Európai uniós biztosjelölt

2014. július 31. 21:35 // Forrás: mti
Navracsics Tibor az Európai Unióban Magyarországot, itthon pedig az uniót szeretné képviselni.

A külgazdasági és külügyminiszter, európai uniós biztosjelölt erről csütörtökön a HírTV Magyarország élőben című műsorában beszélt, megemlítve: nem gondolja, hogy Jean-Claude Juncker bizottsági elnök meggátolná, hogy az uniós javaslattevő-végrehajtó testület tagja legyen.

Az európai integráció nemzeti érdek, amiben részt kell vennie Magyarországnak - hangoztatta a hivatalos jelöltségét szerdán bejelentő politikus. A miniszter a műsorban azt mondta: "alapvetően hiszek és teljes egészében elkötelezett vagyok az európai integráció felé". Kifejtette: ez főként nemzeti érdek, és ebben Magyarországnak részt kell vennie, mert ez olyan lehetőség, amit ha jól csinálnak a tagállamok, valamint a brüsszeli központ, akkor egész Európa túlélését jelentheti egy ilyen nehéz gazdasági és világpolitikai helyzetben.

Hozzáfűzte: ugyanakkor nagyon sok minden "nincsen jól" az Európai Unióban, éppen ezért tartja magát ars poeticájához, miszerint az unióban Magyarországot, hazájában pedig az uniót szeretné képviselni. "Hiszen csak úgy van értelme az európai integrációnak, ha az nem a nemzetállamokkal szemben, hanem a nemzetállami érdekek mentén fogalmazódik meg" - hangsúlyozta.

Kérdésre válaszolva elmondta azt is, hogy nagyon valószínű, lesznek viták a többi biztossal, esetleg a bizottság új elnökével, Jean-Claude Junckerrel, de azt nem lehet megkérdőjelezni, hogy Magyarországnak helye van az Európai Unióban. "Egy olyan Európai Uniót akarok, amely Magyarország számára is komfortos, nem csak más nemezetek számára" - fűzte hozzá. 

Szólt arról is: felkészült arra, hogy az Európai Parlamentben biztosan sokan lesznek, akik "leszavazzák", vagy ellenvéleményt fogalmaznak meg vele szemben magyarsága miatt, vagy mert nem szeretik a magyar kormányt, vagy nem értenek egyet annak politikájával, de "úgy gondolom, hogy Jean-Claude Juncker nem lehet ilyen kicsinyes".

Kérdésre válaszolva azt mondta, hogy augusztus 30-án dől el véglegesen, pontosan milyen területet kap majd, a magyar félnek vannak ugyanakkor "kedvenc témái", ezek között megemlítette a szomszédságpolitikát, a bővítéspolitikát és az innovációt is. 

Navracsics Tibor szerdán rövid, angol nyelvű Twitter-üzenetben nehéz feladatnak és nagy megtiszteltetésnek nevezte a hivatalos jelöltést.

Az új összetételű biztosi testület kialakítása Jean-Claude Juncker július 15-i megválasztása után indult meg. Az Európai Bizottságba a 28 tagország kormányai egy-egy embert jelölhetnek.

 

vehir.hu
további cikkek
Pro Meritis érmet kapott a Gyulafirátóti Polgárőr Egyesület közélet Pro Meritis érmet kapott a Gyulafirátóti Polgárőr Egyesület A kádártai adventi rendezvényen adták át a kitüntetést szombat délután. Az adventi koszorú negyedik gyertyájának lángja is fellobbant, amit Varga Tamás alpolgármester gyújtott meg. tegnap 22:51 Új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem közélet Új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem Új, multifunkcionális beltéri levegőtisztító rendszert fejlesztett a Pannon Egyetem nemzetközi együttműködésben. A projekt célja egy olyan innovatív, beltéri használatra szánt levegőtisztító berendezés kifejlesztése volt, amely egyszerre képes a levegőben található káros vegyi anyagok lebontására, a szálló por kiszűrésére és a kórokozók elpusztítására, mindezt energiatakarékos, látható fényen működő technológia segítségével. 2025. december 19. 16:50 Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap közélet Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap Oroszország kész haladéktalanul leállítani az ukrajnai harci cselekményeket, ha teljesülnek a biztonsági garanciákra vonatkozó feltételei - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai sajtótájékoztatóján. 2025. december 19. 16:31

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.