Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

VIRÁGOSÍTÁSÉRT DÍJAZTÁK VESZPRÉMET

2014. december 1. 17:44
Veszprém önkormányzatát a Virágos Magyarországért Verseny fődíjával jutalmazták november 28-án Budapesten.

A díjat az Önkormányzat részéről Józsa Tamás, Polgármesteri Kabinetvezető vette át.

A Virágos Magyarországért Környezetszépítő Verseny két évtizedes múltra tekint vissza, amelynek célja a kulturált és vonzó országkép kialakítása, a fenntartható fejlődés szempontjainak következetes alkalmazása, a településen élők összefogásának ösztönzése, az életminőség javítása, a környezettudatos gondolkodás és szemlélet erősítése, a természeti és az építészeti örökség megőrzése és gyarapítása.

Veszprém városa 172 hektár zöldterülettel rendelkezik. A parkfenntartás keretében 25.000 db fát és 2400 m2 virágfelületet gondoznak. Parkfenntartásra, köztisztasági feladatokra és egyéb üzemeltetési feladatokra 640 millió Ft-ot fordítottak 2014-ben.

A közterültekre 30.000 db egynyári virágot, 27.000 db kétnyári virágot, 11.000 db hagymás növényt ültetnek ki évente. Idén 641 db fát és 24.241 db cserjét telepítettek a közterületeken. A város 24 hektár véderdővel rendelkezik, és további 15 hektár telepítése van folyamatban.

A "Veszprém Virágváros" mozgalom keretében évről évre változó akciókkal vonják be a lakosságot, az intézményeket és a vállalkozásokat a közterület szépítésébe. Az előző években virág és cserjeosztás történt, valamint a társasházakkal közös zöldterület rendezések valósultak meg. Ebben az évben 1600 db cserjét ültetettek el a résztvevők 29 helyszínen.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.