Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 26. Emánuel
Veszprém
4°C
2026. március 26. Emánuel
Veszprém
4°C

Sikeres negyvenesek a Portréban

2015. február 9. 17:05
Pénteken bemutatták a Veszprém Portré online folyóirat legfrissebb számát.

A SZABAD-SAJTÓ Egyesület által kiadott Veszprém Portré első száma 2012-ben jelent meg, azóta összesen 40 ezer egyéni látogatót, és több mint 111 ezer oldalletöltést generált. A sikeres veszprémi negyveneseket bemutató lapszám a 12. a sorban. A civil kezdeményezés sikere egyértelműen a tagságé és azon kevés támogatóé, akik a lap mögé álltak.

A Fricskában tartott pénteki bemutatót Buvári Tamás filmrendező tárcájával nyitották, amelyben A belső szoba szimbolikája nem másra, mint a sokak által vitatott, el nem fogadott vagy meg nem értett, ennek dacára mégis mindenkiben tetten érhető lélekre hívta fel a figyelmet; majd Pethő Imre, a magazin főszerkesztője beszélt a 40+ című lapszámról.

„Azért választottuk a negyvenes korosztályt, mert azt szokták mondani, hogy ebben a korban az embernek még van szellemi és fizikai ereje is, ami ráadásul állítólag bölcsességgel és egy bizonyos tudatossággal is párosul.”

Pethő ImrePethő Imre

Az „Arcvonal” rovatban a negyvenesek életének szociológiai, pszichológiai és egészségügyi hátterét, sajátosságát taglalja a lap, a „Képmás” rovatban M. Tóth Gézával és Kiss Sándor operatőr-vágóval olvasható interjú, a „Helyi érték”-ben pedig olyan veszprémi kötődésű emberek szólalnak meg (többek között Ókovács Szilveszter, Körmendi György, Sótonyi László), akik meghatározót alkottak, hoztak létre a képzőművészet, a sport, a tudomány, vagy a gazdaság területén. "Ezek nem szokásos portrék, szerintem sokkal több van bennünk. Akik megszólalnak a lapban, sok mindent átéltek, és még mindig nagy céljaik vannak az életben. Ezek olyan mini-életregények, amikből mindannyian sokat tudunk tanulni." – tette hozzá Pethő Imre.

A meghívottak és a szerkesztőség tagjai ezután a magazinban is szereplő M. Tóth Géza Oscar díjra is jelölt animációs rövidfilmjét, a Maestro-t tekintették meg, melyben egy énekes előadás előtti utolsó perceit láthattuk a sminkszobában, majd Kiss Sándor A kéz élete című filmből láthattunk részletet. Reider László borászként tűnik fel a legújabb Veszprém Portréban, de a mostani bemutatón a Rubber Puppet tagjaként zenélt a közönségnek.

A szokásos VPortré bemutatókhoz méltóan az estet pénteken is baráti borozás, falatozás és beszélgetés zárta.

Ge. Á.
további cikkek
Mesél az erdő – arborétumok művész szemmel kultúra Mesél az erdő – arborétumok művész szemmel A Művészetek Háza kétévente rendezi meg a Tavaszi Tárlatot, amelyen idén az arborétum tematikájára reflektáló műveket láthatunk. Dohnál Szonját, a kiállítás kurátorát kértük meg, segítsen eligazodni a sűrűjében, hogy a sok fa között megtaláljuk az erdőt. tegnap 17:39 Freddie: A saját tüzemből adok, de ettől nekem nem lesz kevesebb kultúra Freddie: A saját tüzemből adok, de ettől nekem nem lesz kevesebb Március 28-án Veszprémben, az Agóra Veszprém Kulturális Központ színpadán lép fel Fehérvári Gábor Alfréd, azaz Freddie, méghozzá a „Lélekbúvár – belső tűz” című országos turné részeként. Az est egy olyan koncertként épül fel, amelyben a dalok és a személyes gondolatok egymást erősítve jelennek meg. „Valami igazat, valódít adunk, mindenféle sallang nélkül” – fogalmaz a koncertről, amelynek középpontjában az önmagunkba vetett hit és a belső erőforrások keresése áll. 2026. március 23. 0:25 68 emberrel 27 órányi izgalmas beszélgetés egy kötetbe sűrítve kultúra 68 emberrel 27 órányi izgalmas beszélgetés egy kötetbe sűrítve A képernyőről a lapokra költözött a veszprémi StúDió podcast. Dióssy László és Wéber László népszerű beszélgetőműsorából a páros kiválasztott 68 „megkerülhetetlen” embert, akiknek az interjúit kötetbe foglalták. A péntek délután a Betekints Hotelben tartott bemutatón több érdekes és olykor megmosolyogtató kulisszatitkot is felfedtek a szerzők a könyvről. 2026. március 21. 13:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.