A Gizella-napok idején megjelenő könyvsorozat második része a mai Kossuth Lajos utcát és a tőle délre elterülő dolomitfennsíkot, a valamikori Vásárállás területét mutatja be házról házra haladva. A sorozat előző része 2013-ban a Cserhát városrészről szólt- hangzott el szerda délelőtt a Városházán.
Brányi Mária alpolgármester elmondta, a könyvek megjelenése az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg a Belvárosi Rehabilitáció 1/B „soft” elemeként. A könyvről elmondta, az örökkévalóságnak fog szólni, mert minden írott könyv, maradandó alkotás. Hozzátette, a Kaleidoszkóp nem csak ismeretek gazdagítását, hanem a városi identitást is erősíti.
Hermann István a Veszprém Megyei Levéltár igazgatója, a projekt gyökereiről és az könyvsorozat elindulásáról, munkájáról számolt be. Megjegyezte, a munkájuk nem zártható le addig, amíg fényképek és fényképet szerető és gyűjtő személyek élnek a városban.
Márkusné Vörös Hajnalka, Veszprém Megyei Levéltár igazgatóhelyettese a kötet második részéről elmondta, a kötet levéltári és nyomtatott források, irodalmi szövegek, valamint képi dokumentumok megszólaltatásával igyekszik rekonstruálni a mezővárosi lét valamikori életérzését és a 19. század végi, 20. század eleji sajátosan veszprémi mentalitást.
A júliusban megjelenő harmadik rész az 1770-es években kialakított püspökkert belső világát, majd folyamatos átalakulását szeretné megrajzolni.