Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Egyetemi megemlékezés

2009. február 12. 22:02
A Pannon Egyetem Hallgatói Önkormányzata csütörtökön tartotta megemlékezését.
Manherz Károly államtitkár beszédében leszögezte, az emberi élet ellen elkövetett bármilyen támadás borzasztó, és nem lehet mellette szó nélkül elmenni. Ezt követően Rédey Ákos búcsúzott a kiváló játékostól az egyetem nevében. - Mikor meghallottam, mi történt, nem akartam elhinni, hogy ebben a békés kisvárosban ilyen megtörténhet. Marian Cozma hitt a sportban, a csapatban, az edzőjében, a városban. Remélte, hogy bajnokságot fognak nyerni.
A rektor az egyetem nevében őszinte együttérzését tolmácsolta a családnak, szeretteinek, az MKB kézilabdacsapat edzőinek, a román nemzetnek. Reméli és bízik benne, hogy megfelelő intézkedések fognak történni a hatóságok részéről, hogy többet ilyen ne forduljon elő.
Debreczenyi János is hangsúlyozta, nehéz elviselni ezt a lelki terhet, ami a tragédiával jár. Beszédét imával zárta: "Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, hiszek Magyarország feltámadásában."
A Hallgatói Önkormányzat nevében végül Horváth Gábor képviselő búcsúzott Marian Cosmatól.
A búcsú emlékmenettel zárult a Patrióta Lokálig.

Ódor Eszter

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.