Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Jól indult a szezon

2015. április 26. 17:28
Második alkalommal tartották meg a Turisztikai szezonnyitó programsorozatot Veszprémben. A város több pontján is várták a kikapcsolódni vágyó turistákat és helyieket vasárnap.

Kattintson ide, nézze meg galériánkat is!


A virágnyílással egy időben vendégváró kapuit is kitárta Veszprém – hangzott el az esemény megnyitóján.

Brányi MáriaBrányi Mária

Brányi Mária alpolgármester emlékeztetett, hogy tavaly hagyományteremtő céllal indította el a turisztikai szakma ezt a programsorozatot. “Veszprémről elmondható, hogy remek adottságokkal rendelkezik, ami a fekvését illeti, mindezek mellé jelentős történelmi múlttal, épített örökséggel, pezsgő gazdasággal, magas színvonalú oktatással és természetesen kiváló rendezvényekkel rendelkezik és ezek együttesen biztosítják a remek hangulatot minden idelátogatónak” – hangoztatta az alpolgármester. Hozzátette: a helyeik szeretnek itt élni és szívesen várják a látogatókat is.

Bérczi BeátaBérczi Beáta

Bérczi Beáta, a szervező Veszprémi Turisztikai Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője a támogatóknak mondott köszönetet, a társszervező Veszprémi Turisztikai Egyesület elnöke, Neubauer Sándorné pedig a programokhoz kívánt jó szórakozást. A köszöntők végén Deberczeny Zoltán festőművész egy jótékonysági akcióra hívta fel a jelenlévők figyelmét.

A Turisztikai szezonnyitó indulását egy hatalmas torta tette még ünnepélyesebbé, melyen a város valamennyi nagyrendezvénye helyet kapott, az édességből pedig mindenki kapott egy kis kóstolót.

Vasárnap folyamán a Kolostorok és kertek rendezvényterületén, a Veszprémvölgyben és a Patak party rendezvényhelyszínen számos kulturális program várta a látogatókat, ezzel egy időben pedig a várban rendhagyó idegenvezetéssel és ingyenesen látogató kiállító helyekkel várták az érdeklődőket.

Cseh Zoltán
további cikkek
Új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem közélet Új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem Új, multifunkcionális beltéri levegőtisztító rendszert fejlesztett a Pannon Egyetem nemzetközi együttműködésben. A projekt célja egy olyan innovatív, beltéri használatra szánt levegőtisztító berendezés kifejlesztése volt, amely egyszerre képes a levegőben található káros vegyi anyagok lebontására, a szálló por kiszűrésére és a kórokozók elpusztítására, mindezt energiatakarékos, látható fényen működő technológia segítségével. tegnap 16:50 Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap közélet Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap Oroszország kész haladéktalanul leállítani az ukrajnai harci cselekményeket, ha teljesülnek a biztonsági garanciákra vonatkozó feltételei - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai sajtótájékoztatóján. tegnap 16:31 Ajándék a vármegyétől a gyermekeknek közélet Ajándék a vármegyétől a gyermekeknek A Veszprém Vármegyei Önkormányzat a közalapítványán keresztül idén is támogatta a vármegye több egészségügyi és szociális intézményét, akik tevékenységükkel valamilyen formában az itt élő gyermekeknek segítenek, többek közt a Csolnoky Megyei Kórház gyermekosztályát is. ma 13:42

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.