Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Díjazták a Kozmutzás diákok alkotásait

2015. június 10. 20:09
„A Sétál a család Veszprémben” városismereti program rajzpályázatán résztvevő harminc értelmi fogyatékkal élő tanuló rajzát díjazták szerda délután.

A „Sétál a család” városismereti programot 2011-ben alkotta meg a Bakony-Balaton Környezetvédelmi és Oktatóközpont, a Veszprém Megyei Levéltár és a megyei könyvtár. A céljuk azóta változatlan: a résztvevő családok egy sétafüzet alapján ismerjék meg Veszprém értékes részeit. Hogy ez jobban menjen, létrehoztak egy rajzpályázatot is, melyhez szeptemberben csatlakozott a Tüzér utcában működő Kozmutza Flóra Iskola.

A Kozmutza Flóra Speciális Szakiskola és Kollégium Veszprém megye középsúlyos értelmi sérült gyermekek óvodai, általános iskolai, készségfejlesztő speciális szakiskolai, autista és kollégiumi ellátását végzi, 14 tanulócsoportban folyik az oktatás. A 6 éves kisgyermektől a 22 éves szakiskolás fiatalig a különböző kollégiumi csoportokban a nevelők igyekeznek olyan programokat szervezni a fiatalok részére, melynek során a hobbitevékenységek mellett fejlődnek szociális készségeik, kommunikációjuk, közösségi kapcsolataik, és a társadalmi beilleszkedéshez szükséges képességeik.

A Kozmutza diákjai a program nevét „Sétál a csoportra” változtatva három veszprémi sétaútvonalat jártak be, élményeikről pedig rajzokat és montázsokat készítettek.

Az elkészült alkotásokat szerdán oklevél és emlékplakett formájában ismerték el, melyeket a Sétál a család program részéről Nagyné Kozma Ildikó, és Jákói Bernadett, az önkormányzat részéről pedig Veszprém alpolgármestere, Némedi Lajos adott át a fiataloknak. A díjátadón a politikus elmondta, hogy rendkívül örül az iskola csatlakozásának a programhoz. Beszédében arra is bíztatta az intézményt, hogy a jelenlegi hasznos munkát a jövőben is tovább vigye.

Ge. Á.
Domján Attila
további cikkek
Kritikus ponthoz ért a hazai víz- és energiahelyzet: azonnali spórolást vár a kormány közélet Kritikus ponthoz ért a hazai víz- és energiahelyzet: azonnali spórolást vár a kormány Péntek estére összehívták a védelmi munkacsoportot az egyre feszültebbé váló hazai víz- és energiahelyzet miatt. A Mol szerint az üzemanyag-ellátás egyelőre biztosított, a gázolaj esetében viszont a világpiaci hiány miatt az ország behozatalra szorul, az ivóvíz-ellátás összeomlásának elkerülése érdekében pedig azonnali összefogásra és a locsolás beszüntetésére kérte a lakosságot Magyar Péter miniszterelnök. A Balaton északi partján a hétvégén már a kapacitások végső határán fog üzemelni a hálózat. ma 13:35 Újra LEGO-lázban Veszprém: jön a 2. minifigura vadászat! közélet Újra LEGO-lázban Veszprém: jön a 2. minifigura vadászat! Tavasszal hatalmas sikert aratott, így nem volt kérdés a folytatás: augusztus 8-án újra apró műanyag figurák lepik el Veszprém utcáit. A veszprémi Játék bizományi bolt által szervezett LEGO minifigure vadászat mostani eseménye pedig még több izgalmat ígér a családoknak és a gyűjtőknek egyaránt. tegnap 13:42 Újra beköszönt a kánikula: akár 35 fok is lehet Veszprémben – mutatjuk, mire érdemes figyelni időjárás Újra beköszönt a kánikula: akár 35 fok is lehet Veszprémben – mutatjuk, mire érdemes figyelni Napról napra melegebb idő várható, a hétvégére pedig ismét tetőzik a hőség. A tartós kánikula nemcsak kellemetlen, hanem komoly megterhelést is jelenthet a szervezetnek, ezért érdemes felkészülni rá. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, és azt is megmutatjuk, hol lehet ivóvízhez jutni Veszprémben. tegnap 13:06

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.