Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Fidesz: 60 ezer fölött az illegális bevándorlók száma

2015. június 22. 14:57 // Forrás: mti
Meghaladta a 60 ezret a magyar határt illegálisan átlépők száma, döntő többségük a szerb határszakaszon érkezett - közölte Németh Szilárd, a Fidesz országgyűlési képviselője.

A politikus úgy fogalmazott: egy új - gazdasági természetű - népvándorlás indult el Európa felé elsősorban Afrikából és a Közel-Kelet irányából, Magyarországra ugyanakkor - az éves adatokat nézve - a legnagyobb számban még mindig Koszovóból érkeztek illegális bevándorlók. Idén eddig, vasárnap estig a magyar határt 60 082-en lépték át illegálisan, 99 százalékuk a szerb szakaszon - közölte.

Németh Szilárd ezt úgy értékelte: egész Európában Magyarországra irányul a legnagyobb nyomás, márpedig Magyarország nincs olyan helyzetben, hogy illegális bevándorlók ekkora tömegével együtt tudjon élni. Ezért döntött a kormány a műszaki határzár mellett, amit a kormánypárti frakció támogat - mondta.

vehir.hu
további cikkek
Az EU-tanács elfogadta az orosz gázimport fokozatos betiltását előíró uniós rendeletet Európai Unió Az EU-tanács elfogadta az orosz gázimport fokozatos betiltását előíró uniós rendeletet Az Európai Unió Tanácsa elfogadta azt a rendeletet, amely lépésről lépésre megtiltja az orosz eredetű vezetékes földgáz és cseppfolyósított földgáz (LNG) importját az EU-ba - közölte kedden az EU-tagországok kormányainak képviselőit magában foglaló brüsszeli testület. tegnap 14:15 Élsportolók és egészségszűrés a Sportrégió legújabb roadshow-ján Európa Sportrégiója Élsportolók és egészségszűrés a Sportrégió legújabb roadshow-ján Hiánypótló kezdeményezés indult útjára, amely már a Sportrégió egyik mindenki számára elérhető eredménye: ingyenes szűrővizsgálatokkal és neves sportolók élménybeszámolóival várják a lakosságot összesen tizenkét helyszínen, amelyek közül az első két alkalom már bizonyította, hogy igenis komoly érdeklődés van az egészségtudatos, mozgásban gazdag életmód kialakítására. A roadshow Csetényben és Dudaron startolt, de hamarosan Veszprémben is elérhető lesz a teljes diagnosztikai paletta. tegnap 13:58 Közel másfél milliárd forint a mozgáspercek növelését megcélzó ötletek megvalósítására Európa Sportrégiója Közel másfél milliárd forint a mozgáspercek növelését megcélzó ötletek megvalósítására Hétfőn hivatalosan is elrajtolt a Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 pályázati időszaka. A program célja nem kevesebb, mint hogy a régió településein minden korosztályt megmozgassanak, ehhez pedig jelentős, közel másfél milliárd forintos forrást biztosítanak a kreatív ötletek megvalósítására. tegnap 14:16

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.