Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Megyei hírek - Kihívások előtt a katasztrófavédelem

2009. február 26. 12:41 // Forrás: megyeháza
Egyre nagyobb szükség van a munkánkra – vélekedett dr. Lauer János ezredes, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója a Polgári Védelem Világnapja alkalmából rendezett ünnepi állománygyűlésen a megyeházán. Farkasné Kapus Emma az igazgatóság képviseletében korunk újfajta kihívásaira helyezte a hangsúlyt. Ilyen például a terrorizmus, a légi katasztrófák, a veszélyes hulladékok, az atomerőművek, a járványok, valamint a szélsőséges időjárás, a súlyos környezetszennyezés. Az eredményes munka feltételei a katasztrófavédelemnél Talabér Márta közgyűlési alelnök szerint a tudás, a kollektivitás és a közbizalmon nyugvó működés. Valamennyi jellemzi az állomány munkáját – tette hozzá pohárköszöntőjében. Az ünnepi beszédek után jutalmakat adtak át, majd kisiskolások szórakoztatták a közönséget.


dr. Lauer János ezredes


vehir.hu
további cikkek
Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán közélet Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. tegnap 17:00 Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup közélet Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  tegnap 14:55 Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények közélet Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. tegnap 11:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.