A pályázatot az Európai Mobilitási Hét keretében hirdette meg Veszprém önkormányzata „VálasszVáltsVariálj!” szlogennel. A kiállításra 4 óvodából összesen száz alkotás érkezett be.
Halmay György, a Köznevelési, Ifjúsági És Sport Bizottság elnöke köszöntő beszédében felhívta a figyelmet arra, hogy a mai felgyorsult életmód, a fosszilis energiák ilyen mértékű felhasználása, illetve a környezetszennyezés komoly feladatot ró ránk, hogy egy élhető földet hagyhassunk a jövő generációjára. Erre törekszik az Európai Mobilitás Hét.
A beérkezett rajzokat három kategóriában értékelte a zsűri.
4 évesek kategóriája
- 1. helyezett: Kókai Lili, Veszprémi Kastélykert Körzeti Óvoda
- 2. helyezett: Csizmadia Ajsa, Veszprémi Egry úti Körzeti Óvoda
- 3. helyezett: Csonták Huba, Veszprémi Egry úti Körzeti Óvoda
5 évesek kategóriája
- 1. helyezett: Horváth Máté, Veszprémi Egry úti Körzeti Óvoda
- 2. helyezett: Jugovits Kata, Veszprémi Egry úti Körzeti Óvoda
- 3. helyezett: Vörös Anna, Veszprémi Kastélykert Körzeti Óvoda
- Különdíj: Sevinger Bence, Veszprémi Bóbita Körzeti Óvoda
6 évesek kategóriája
- 1. helyezett: Gerebics Gellért, Veszprémi Egry úti Körzeti Óvoda
- 2. helyezett: Dede Vivien, Veszprémi Kastélykert Körzeti Óvoda
- 3. helyezett: Eizenacker Bence, Veszprémi Egry úti Körzeti Óvoda
Egy másik különdíjat is kiosztottak, ezt az Erdei tagóvoda Napsugár csoportja nyerte el alkotásáért, melyet a csoport tagjai együttes erővel készítettek el. A díjazottakon kívül minden apróság jutalomban részesült, a szervezők pedig mindenkit buzdítottak arra, hogy a hagyományteremtő szándékkal meghirdetett rajzpályázaton jövőre is legalább ilyen lelkesen vegyenek részt.
Szabó Virág


