Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Korábban kezdődik, és később ér véget a kamaszkor

2015. október 1. 11:38 // Forrás: címlapfotó:cote-parents.fr
A megnyúló kamaszkor miatt nagyobb feladat hárulhat a szülőkre. A generációk közti különbségek áthidalásáról tartottak Családügyi Konferenciát csütörtök délelőtt a Völgyikút Házban.

A Veszprém Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház által szervezett konferencián többek között a generációk közti kapcsolatépítésről, a családegyesítés dilemmáiról, a nagyszülők szerepéről és a kapcsolaterősítő önkéntességről esett szó.

A tiszteletnek ki kell alakulnia az idősebb generációk felé, a gyerekeknek fontos érezniük azt, hogy az időskorúak rendelkeznek tapasztalattal, és lehet tőlük tanulni. Ők még mindig fontos tagjai a társadalomnak, és vannak olyan gyakorlatias dolgok, amikben ők is tudnak segíteni - hívta fel a figyelmet Varga Endre, a CSEÖH program vezetője.

Varga EndreVarga Endre

A Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője, Baumgartner Lajos megnyitó beszédében a család értékéről és összetartó erejének fontosságáról beszélt. Ha együtt él a család, erősödik a közösség, a hagyományok, és az értékek is könnyebben átöröklődnek - mondta.

Mostanában tapasztalható jelenség, hogy nagyon sok fiatal nem válik le időben a szüleitől, ezáltal rendkívül megnyúlik a kamaszkor. Korábban kezdődik, és később ér véget. Ez komoly problémát fog eredményezni, hisz kimaradhatnak bizonyos életciklusok. Meg kell történnie, hogy a gyerekek elváljanak a szülőktől. Ezáltal nehéz feladat hárul a szülőkre, mert az is az ő feladatuk lehet, hogy a fiatalokat felkészítsék az életre - utalt a generációs problémára Bálint Bánk pszichológus a családegyesítés dilemmáiról tartott előadásában.

Bálint BánkBálint Bánk

Ge. Á.
Domján Attila

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.