Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Biszku tagadta bűnösségét

2015. október 2. 16:58 // Forrás: mti
Tagadta bűnösségét az 1956 utáni megtorlások, halálos sortüzek miatt háborús bűntettel vádolt, 94 éves Biszku Béla a Fővárosi Törvényszéken pénteken újrakezdődött elsőfokú büntetőperben.

Az eljárás egyik központi kérdése, hogy Biszku Béla mennyiben tehető felelőssé az 1956-os forradalom után a párt karhatalmistái által leadott véres sortüzekért.

Ezzel kapcsolatban Zinner Tibor jogtörténész és Horváth Miklós hadtörténész szakértő a tárgyaláson egybehangzóan leszögezte: nincs olyan dokumentum, amely azt támasztaná alá, hogy a pártvezetéshez tartozó Biszku Béla közvetlenül részese lett volna a tűzparancshoz vezető döntéseknek. Ugyanakkor a szakértők kiemelték azt is: a diktatúra működését figyelembe véve erre nem is volt szükség, a karhatalom parancsnokai pontosan tudták, hogy mi a dolguk, mit vár el tőlük a hatalom.

vehir.hu
további cikkek
Újra LEGO-lázban Veszprém: jön a 2. minifigura vadászat! közélet Újra LEGO-lázban Veszprém: jön a 2. minifigura vadászat! Tavasszal hatalmas sikert aratott, így nem volt kérdés a folytatás: augusztus 8-án újra apró műanyag figurák lepik el Veszprém utcáit. A veszprémi Játék bizományi bolt által szervezett LEGO minifigure vadászat mostani eseménye pedig még több izgalmat ígér a családoknak és a gyűjtőknek egyaránt. tegnap 13:42 Újra beköszönt a kánikula: akár 35 fok is lehet Veszprémben – mutatjuk, mire érdemes figyelni időjárás Újra beköszönt a kánikula: akár 35 fok is lehet Veszprémben – mutatjuk, mire érdemes figyelni Napról napra melegebb idő várható, a hétvégére pedig ismét tetőzik a hőség. A tartós kánikula nemcsak kellemetlen, hanem komoly megterhelést is jelenthet a szervezetnek, ezért érdemes felkészülni rá. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, és azt is megmutatjuk, hol lehet ivóvízhez jutni Veszprémben. tegnap 13:06 Harminc éve lett olimpiai bajnok Veszprém legendája  közélet Harminc éve lett olimpiai bajnok Veszprém legendája  Pontosan harminc évvel ezelőtt, 1996. július 28-án írta be magát a sporttörténelembe Veszprém olimpiai bajnoka. Kiss Balázs az atlantai nyári játékokon 81,24 méteres dobással megnyerte a férfi kalapácsvetés döntőjét, ezzel Magyarország és Veszprém egyik legnagyobb atlétikai sikerét aratta. 2026. július 28. 12:30

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.