Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. április 7. Herman
Veszprém
12°C
2026. április 7. Herman
Veszprém
12°C

Még gyorsabb lehet az ügyintézés

2015. október 14. 16:20 // Forrás: címlapfotó: kaposvarmost.hu
Jelentős informatikai fejlesztések valósultak meg a kormányhivatalokban. Erről Takács Szabolcs kormánymegbízott beszélt szerdán.

Takács Szabolcs kormánymegbízott szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az építési fejlesztések mellett az informatikai eszközök korszerűsítése is zajlik a kormányhivatalokban. Utóbbi kiemelten fontos, hiszen az új eszközök gyorsítják és kényelmesebbé teszik az ügyintézést.

A tízmilliárd forintos Európai Uniós forrásból finnanszírozott fejlesztés eredményeképpen közel hétszáz asztali számítógép és számos laptop, asztali nyomtató és multifunkcionális eszköz segíti a kormányhivatalokban az ügyintézők munkáját. A megye tíz járásának mindegyikében új szervereket létesítettek, valamint egy nagy megyei szervert is beszereztek. Takács Szabolcs hangsúlyozta, hogy az informatikai fejlesztések nem öncélúak, hanem a kormányablakokban intézhető közel ötszáz ügy kezelését gyorsítják fel.

Takács SzabolcsTakács Szabolcs

Az ügyintézők munkáját segíti a pályázatnak köszönhetően beszerzett tudástár is, ami egy olyan, a minisztériumoktól összegyűjtött adattartalom, amely segítséget nyújt a különböző ügytípusok kezelésében. Az állandó jogszabályi változások és az ügykörök bővülése miatt a tudástárat állandóan frissíteni kell. Az adattárban nemcsak az ügytípus leírása található meg, hanem az éppen aktuális jogszabályi háttér és a feladat ellátásához szükséges űrlapok is.

Takács Szabolcs kiemelte: állandó képzéseket tartanak a kormányablakok mukatársainak, hogy a rendelkezésre álló technikai eszközöket minél hatékonyabban tudják használni a munkavégzés során.

Csepely Máté
Domján Attila
további cikkek
Túláradó számok és a kegyetlen valóság véleménycikk Túláradó számok és a kegyetlen valóság Ha egy politikai erő állítólag már a választás előtt kétharmados támogatottsággal bír a szavazók körében, akkor mégis miért van szüksége arra, hogy módszeresen próbája meg leszalámizni az azonos ellenzéki térfélen, mégis más színekben játszó pártokat? ma 11:11 Futással ünnepelték a húsvétot Veszprémben Európa Sportrégiója Futással ünnepelték a húsvétot Veszprémben A húsvéti ünnepek állandó kísérője Veszprém a Locsoló Futás, amit a 4 évszak 5 verseny SE már kilencedik alkalommal szervezett, ráadásul idén, a Sportrégió évében még nagyobb figyelem hárult rá. A húsvét hétfő délelőttjén megtartott futóversenyen kicsik és nagyok egyaránt rajthoz álltak, és különböző távokon, vidám hangulatban teljesítették a kihívást. Galériánkban mutatjuk a legjobb pillanatokat. tegnap 15:03 Rejtőzködő jelöltek és a rendszerváltás utáni legabszurdabb kampány választás 2026 Rejtőzködő jelöltek és a rendszerváltás utáni legabszurdabb kampány Példátlan szociológiai paradoxon rajzolódik ki a hazai belpolitikában, ugyanis a rendszer elleni lázadás élére éppen az a jól szituált városi középosztály állt, amelyik az elmúlt tizenöt év gazdaságpolitikájának legnagyobb nyertese volt. A Mathias Corvinus Collegium veszprémi képzési központjában megrendezett beszélgetésen Hont András, Németh Róbert és Hoppál Hunor élesen kritizálták az uralkodó elit hibáit, rávilágítva a trónkövetelők súlyos morális és információs deficitjére is. Az elemzők szerint a tartalom nélküli apátia olyannyira elhatalmasodott az ellenzéki térfélen, hogy a változást akaró tömeg manapság egy száraz zsömlére is hajlandó lenne leszavazni. tegnap 21:29

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.