Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Fórum az új magáncsőd-eljárásról

2015. október 15. 18:36
A közös képviselőknek rendezett fórumot csütörtök délután a Társasházak Veszprémi Egyesülete, ahol a meghívott előadó a társasházakat érintő magáncsőd-eljárásról informálta a Március 15. úti könyvtárban megjelenteket.

A természetes személyek adósságrendezését szabályozza a múlt hónapban életbe lépett magáncsődtörvény, amely többek között a társasházi közösköltség-tartozások kifizetéséről is rendelkezik. Ez csak azokat az adósokat érinti, akiknek a felhalmozódott tartozások miatt veszélybe kerül a lakhatása. Ez Veszprémben egyelőre kevés társasházat érint, ám a fórum szervezői szerint fontos, hogy minél több közös képviselőt informáljanak a részletekről.

dr. heckenast anna karolinadr. heckenast anna karolina

A Megyei Kormányhivatal családi vagyonfelügyelője, dr. Heckenast Anna Karolina a magáncsőd eljárásról tartott előadást. Elmondta: az eljárásban azon természetes személyek vehetnek részt, akiknek egy vagy több, összesen 2 millió, legfeljebb 60 millió forint közötti hatósági vagy bírósági úton érvényesíthető tartozása van, valamint azok, akiknél a tartozások mértéke meghaladja az adósságrendezésbe bevonható vagyon mértékét, de nem haladja meg a vagyon kétszeresét.

A fórumon az előadás után a társasházakat érintő év végi zárásokról, a felvetődött problémákról és tapasztalatokról is beszéltek az egyesület képviselői.

Ge. Á.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.