Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. április 3. Buda, Richárd
Veszprém
11°C
2026. április 3. Buda, Richárd
Veszprém
11°C

Elterelés lehetett a szíriai útlevél

2015. november 15. 21:31 // Forrás: mti
Nemzetközi elfogató-parancsot adott ki Belgium, és tévinformációk miatt pánik tört ki a párizsi Köztársaság téren. Ez történt vasárnap délután.

A francia hatóságok biztosak abban, hogy a párizsi merényletek egyik helyszínén talált szíriai útlevél tulajdonosa nem azonos azzal a merénylővel, aki felrobbantotta magát - jelentette vasárnap esti híradójában a France2 francia közszolgálati televízió. Ha a két ember ujjlenyomata azonos lenne, a hatóságoknak bizonyítéka lenne arra, hogy a terrorista a migránshullámmal érkezett Görögországba, s onnan más országok mellett Magyarország érintésével Franciaországba. Ezt eddig elképzelhető feltételezésnek tartották, ugyanis szakértők szerint néhány száz euróért vásárolható hamis útlevelek vannak forgalomban a migránsok között.

A feltételezés szerint a merénylő már régóta Európában tartózkodhatott, s a hatóságok megtévesztése céljából használta egy szíriai menekült útlevelét

hangzott el a francia köztelevízióban.

Nemzetközi elfogató parancsot adott ki Belgium a brüsszeli születésű Abdeslam Salah ellen, akit a francia rendőrség is köröz - közölte vasárnap a belga szövetségi ügyészség. Salah a harmadik a három testvér közül, akik közül az egyik, Ibrahim öngyilkos merénylőként felrobbantotta magát pénteken a párizsi Bataclanban, a másikat pedig szombaton vették őrizetbe a belga hatóságok Brüsszel Molenbeek-Saint-Jean nevű kerületében.

Ismeretlen okokból pánik tört vasárnap este a párizsi Köztársaság téren, ahol ismét ezrek gyűltek össze, hogy a merényletek halálos áldozataira emlékezzenek. A tér néhány perc alatt kiürült, a környéken helikopterek köröznek. A hírtelevíziók tudósítása szerint a környéken jelen lévő rendőrök szerint semmi gyanús nem történt. Vagy egy petárda robbant fel, vagy pedig téves hírek terjedtek a tömegben és az emberek azért kezdtek el pánikszerűen menekülni.

vehir.hu
további cikkek
Kellemetlen problémával kellett szembesülnie az űrhajósoknak a történelmi küldetésükön közélet Kellemetlen problémával kellett szembesülnie az űrhajósoknak a történelmi küldetésükön Mindössze néhány órával a NASA történelmi, Hold felé tartó Artemis-2 küldetésének kezdete után kellemetlen problémával találták szembe magukat az asztronauták. Az Orion űrhajó fedélzetén ugyanis felmondta a szolgálatot a mellékhelyiség. ma 13:20 Hegedűs Barbara: 'Az elterelés nem a mi érdekünk' választás 2026 Hegedűs Barbara: 'Az elterelés nem a mi érdekünk' Hirtelen jött a felkérés Hegedűs Barbarának, hogy legyen ő a Fidesz-KDNP jelöltje Veszprém vármegye 2-es, Várpalotától Balatonszepezdig húzódó körzetében. A jelölttel ennek okairól is beszélgettünk, de szóba kerültek a balatoni falvak infrastrukturális és demográfiai problémái és ezek eredői, mint például a kakaskukorékolás, a Tisza Párt jelöltjével egy rögtönzött politikai vitája, egy telefontörés története, de még Jeffrey Epstein is. ma 11:03 A felelős állattartás húsvétkor is közös felelősségünk közélet A felelős állattartás húsvétkor is közös felelősségünk A húsvéti időszakban évről évre sok családban merül fel, hogy élő nyulat ajándékozzanak a gyermekeknek. Fontos azonban tudatosítani: egy nyuszi nem ünnepi kellék vagy néhány napra szóló meglepetés, hanem érző élőlény, amelynek tartása hosszú évekre szóló felelősséget jelent. ma 10:38

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.