Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Elhunyt id. Strenner Zoltán

2009. március 18. 13:12
Életének 78. évében hunyt el Nagyvázsony első, szabadon választott polgármestere.

A rendszerváltást követő első képviselő-testület vezetője hétvégén pihenni volt Nagyatádon, amikor elszólíttatott erről az árnyékvilágról. Temetése szombaton lesz Mencshelyen, 14 órakor a református egyház szertartása szerint.

A néhány éve Veszprémbe, fiai közelébe költöző nyugdíjas községvezető, könyvelő folyamatosan figyelemmel kísérte Nagyvázsony sorsának alakulását. Strenner Zoltán éppen egy esztendeje tartott ünnepi beszédet Nagyvázsonyban a március 15-i ünnepségen. A közelmúltban pedig két ügyben is a faluban járt, hogy segítsen. Legutóbb a Kuckó Kör vendégeként vett részt beszélgetésen, illetve a községházán az általa életre hívott egykori alapítvány felhalmozódott keretének felhasználására tett javaslatot, hogy segítse a község gyermekeinek, iskolásainak, kölyökfoci-csapatának életét.

Zatkalik András
további cikkek
Barátjuk és sporttársuk emlékéért fociztak közélet Barátjuk és sporttársuk emlékéért fociztak Veszprémben vasárnap debütált a GÖRÖGIMI Emléktorna, amelyet első ízben hívtak életre a város sportközösségének összefogásával. Az eseményen öt olyan csapat lépett pályára, akik szorosan kötődnek Görög Imréhez, legendás játékvezetőhöz és a tornával közösen hajtottak fejet a kiváló veszprémi sportember munkássága és emléke előtt. ma 0:45 Kréta kori őshalfajt fedeztek fel a Bakonyban az ELTE és a Bécsi Egyetem kutatói közélet Kréta kori őshalfajt fedeztek fel a Bakonyban az ELTE és a Bécsi Egyetem kutatói A tudomány számára új, törőfogú őshalfajt fedezett fel a Bakonyban Szabó Márton, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Őslénytani Tanszék kutatója, a Magyar Természettudományi Múzeum (MTM) muzeológusa, valamint John J. Cawley, a Bécsi Egyetem kutatója - tudatta az ELTE hétfőn. tegnap 15:55 Összesen 20 milliárd forintra pályázhatnak a falvak közterületek és ingatlanok megújítására közélet Összesen 20 milliárd forintra pályázhatnak a falvak közterületek és ingatlanok megújítására Két új pályázaton, összesen 20 milliárd forintos keretösszegig pályázhatnak a falvak közterületeik, ingatlanaik felújítására - jelentette be Gyopáros Alpár, modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos Facebook-oldalán hétfőn közzétett videóban. tegnap 14:09

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.