Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. május 25. Orbán
Veszprém
29°C
2026. május 25. Orbán
Veszprém
29°C

Márciusban nyugdíjba vonul Rácz Jenő

2016. február 13. 13:18
A megyei kórház igazgatója negyven év szolgálat után vonul vissza.

A megyei kórház weboldalán közzétett információ szerint az egykori egészségügyi miniszter, aki tíz éve vezeti az intézményt, megvalósította azt a szakmai programot, amit 2006-ban elképzelt.

Rácz Jenő 1977-ben a Pécsi Orvostudományi Egyetemen szerzett általános orvosi diplomát. 1982-ben sebészeti, 1984-ben baleseti sebészeti szakvizsgát tett. 1995-ben egészségügyi menedzseri diplomát szerzett a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen, majd 2003-ban közigazgatási szakvizsgát tett.

1977-ben a kaposvári kórházban kezdett dolgozni orvosgyakornokként. Intézményvezetőként 1996-2002 között vezette a kalocsai kórházat, 2006 óta pedig a Csolnoky Ferenc Kórház élén állt.

1995-96 között a Népjóléti Minisztérium osztályvezetője volt, 2002-2004 között helyettes államtitkárként dolgozott az Egészségügyi- Szociális és Családügyi Minisztériumban, 2004-2006 között egészségügyi miniszter volt.

vehir.hu
további cikkek
A felsőoktatási hallgatók több mint 40 százaléka küzd depresszióra utaló tünetekkel közélet A felsőoktatási hallgatók több mint 40 százaléka küzd depresszióra utaló tünetekkel A felsőoktatásban részt vevő hallgatók több mint 40 százaléka küzd depresszióra utaló tünetekkel - egyebek mellett erre figyelmeztet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatudományi Intézetének legújabb tanulmánykötete. 2026. május 19. 11:01 Miért szorong a modern ember, ha látszólag mindenünk megvan? Mathias Corvinus Collegium Miért szorong a modern ember, ha látszólag mindenünk megvan? Paradox helyzetben éljük a mindennapjainkat. A statisztikák szerint sosem kaptunk még ennyi időt és lehetőséget a sorstól, a modern ember mégis folyamatosan szorong és fáradt. De vajon mi áll a kollektív borúlátás mögött, és miként nyerhetünk vissza akár tizennégy évet is az életünkből? Ezekre a kérdésekre kereste a választ Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője a Mathias Corvinus Collegium veszprémi képviseletének rendhagyó, Nemesvámoson tartott előadásán. 2026. május 13. 22:16 Lassítja a biológiai öregedést, ha gyakran merülünk el a művészetekben kultúra Lassítja a biológiai öregedést, ha gyakran merülünk el a művészetekben A University College of London (UCL) kutatói arra jutottak, hogy azok, akik rendszeresen részesülnek – akár befogadóként, de még inkább alkotóként – a művészetekben, azok orvostudományos eszközökkel is kimutatható mértékben profitálnak az élményből.  2026. május 12. 21:58

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.