Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Önkéntesek szépítették Veszprém kirándulóútját

2016. március 17. 22:35
A Veszprém Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház és a VKSZ Zrt. szervezésében megvalósult szombati akciónap alkalmából önkéntesek vállalták, hogy megtisztítják és szebbé teszik a Giricses-dombot.

Varga Endre, a CSEÖH programvezetője elmondta: szervezetük 2014 óta kiemelt figyelmet fordít a családok helyzetére valamint az önkéntességre. Legújabb projektjük is igyekszik megmutatni, hogy az önkéntesség nemcsak a társadalom számára hasznos, de az önkéntes munkát végzőt is jó érzéssel tölti el. „Egy-egy közterület megtisztításával, szebbé tételével boldogabbakká is válhatunk, hiszen később erre sétálva jó visszagondolni arra, hogy mi is tettünk valamit mások öröméért. Az pedig kifejezetten példaértékű, hogy egy gazdasági szervezet is hangsúlyt fektet a társadalmi felelősségvállalásra” – fogalmazott.

Temesvári Balázs, a VKSZ Zrt. vezérigazgatója hozzátette: fontosnak tartják, hogy együttműködjenek a civilekkel. Mint szolgáltató szervezet, folyamatosan a város épüléséért, szépüléséért tesznek, de mindenhova ők sem tudnak eljutni. Ezért is határozták el, hogy összefognak a CSEÖH-hel, illetve korábban 20 civil szervezettel konzultáltak arról, hogyan tudnák egymás tevékenységét segíteni, milyen pontokra lenne érdemes fókuszálni. „Bízom benne, hogy sikeresen tudunk majd együtt dolgozni a város fenntartásának érdekében, és még élhetőbb hellyé varázsoljuk Veszprémet” – emelte ki, majd maga is hozzálátott a terület megtisztításához.

Az akcióban részt vett Némedi Lajos alpolgármester is, aki köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a civil tevékenység két nagy értéke a közösség érdekében vállalt munka és az önkéntesség. "Veszprém gyönyörű város, sok-sok apró kis zuggal, amelyeket jó felfedezni. Ezért is öröm látni, hogy vannak, akik azon fáradoznak, hogy ezeket az élményeket ne árnyékolja be semmi, és még szebbé, barátságosabbá váljon a város."

A nap folyamán a CSEÖH önkéntesei, civilek és középiskolások megtisztították a Panoráma utat és a Giricses-dombot az eldobált szeméttől, összegyűjtötték a letört ágakat, gallyakat, valamint lombseprést végeztek.

Galéria
Így szépül a Giricses-domb
Bertalan Melinda
Domján Attila
további cikkek
Hogyan segíthet a mesterséges intelligencia az időseknek? mesterséges intelligencia Hogyan segíthet a mesterséges intelligencia az időseknek? Mit kezdjen az ember egy olyan technológiával, amelyről mindenhol hall, mégis nehéz pontosan megfogni, mire való? Vajon valódi segítséget jelenthet a mesterséges intelligencia a mindennapokban, vagy inkább újabb bizonytalanságokat hoz magával? Lehet-e biztonságosan használni, és egyáltalán szükség van-e rá az idősebb korosztály életében? Ezekre a kérdésekre kereste a választ az az előadás, amely kifejezetten az idősek számára igyekezett érthetővé, emberközelivé és kezelhetővé tenni a mesterséges intelligencia világát. ma 11:40 Óvodások ismerkedtek a környezetvédelemmel közélet Óvodások ismerkedtek a környezetvédelemmel Tizenkettedik alkalommal rendezte meg óvodásoknak szóló természtvédelmi vetélkedőjét és rajzpályázatát a Szilágyi Keresztény Iskola. Kedden hirdettek eredményt. tegnap 21:51 Zászlót bontottak a Sportrégió települései Európa Sportrégiója Zászlót bontottak a Sportrégió települései Képletesen és szó szerint is zászlót bontottak a Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 programhoz csatlakozott települések. Kedden Veszprémben a CODE Digitális Élményközpontban ugyanis a polgármesterek megkapták azt a településük nevére szóló lobogót, amivel büszkén hirdethetik, hogy 2026-ban ők is a Sportrégió részei. tegnap 18:18

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.