Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Mindenkit megkérdeznek

2016. április 20. 10:18
Konzultációt kezdeményez az önkormányzat a tervezett fejlesztésekkel kapcsolatban.

Porga Gyula polgármester szerda reggeli sajtótájékoztatóján emlékeztetett arra, hogy az előző uniós pénzügyi ciklusban Veszprém a régió legsikeresebb megyei jogú városa volt a támogatások lehívását tekintve – a tízmilliárdos támogatáshoz hárommilliárdos önerőt biztosított a város. Az előttünk álló időszakban 11,4 milliárd forint áll rendelkezésre, ennek elköltéséről a lakosságot is megkérdezik.

„Amit mi építünk, az nem cél, hanem eszköz a közösségépítéshez.”

A fejlesztéseket rendszerbe foglaló stratégiát konszenzussal fogadta el a közgyűlés, de az is fontos, hogy a tervezett beruházásokat minél nagyobb lakossági támogatás övezze.

Elkészült az a kiadvány, amit jövő hétfőtől juttatnak el minden veszprémi háztartásba. Az anyag bemutatja az elmúlt évek fejlesztéseit és a jövőbeli terveket. Öt témakörbe csoportosítva jelennek meg a kérdések: családbarát beruházások, útfejlesztés, energiahatékonyság, élhető város, kultúra és szórakozás. A városban 35 helyszínen – iskolákban, bevásárlóközpontokban, intézményekben – kihelyezett urnákban lehet leadni a kitöltött kérdőíveket, a polgármester pedig személyesen is várja a véleményeket a hamarosan induló fórumsorozatán.

A konzultáció által érintett fejlesztésekről a város weboldalán további részleteket is meg lehet tudni. A konzultacio.veszprem.hu oldalon online is ki lehet tölteni a kérdőíveket, az aloldal csütörtöktől érhető el.

Schöngrundtner Tamás
Domján Attila
további cikkek
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítványhoz kerül Rozi, az autó után kötött kutya állatvédelem A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítványhoz kerül Rozi, az autó után kötött kutya A Tiszaalpár térségében 2025 őszén súlyos sérüléseket szenvedett Rozi hosszabb gyógykezelést és rehabilitációt követően örökbefogadóhoz kerül. A szakértői felmérés – Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos közbenjárásával – megállapította, hogy a kutya mentális állapota stabil, megfelelő környezetben teljes felépülése várható, és hosszabb távon akár állatasszisztált foglalkozásokban való részvételre is alkalmassá válhat – írta közleményben a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány. ma 13:28 Hogyan segíthet a mesterséges intelligencia az időseknek? mesterséges intelligencia Hogyan segíthet a mesterséges intelligencia az időseknek? Mit kezdjen az ember egy olyan technológiával, amelyről mindenhol hall, mégis nehéz pontosan megfogni, mire való? Vajon valódi segítséget jelenthet a mesterséges intelligencia a mindennapokban, vagy inkább újabb bizonytalanságokat hoz magával? Lehet-e biztonságosan használni, és egyáltalán szükség van-e rá az idősebb korosztály életében? Ezekre a kérdésekre kereste a választ az az előadás, amely kifejezetten az idősek számára igyekezett érthetővé, emberközelivé és kezelhetővé tenni a mesterséges intelligencia világát. ma 11:40 Óvodások ismerkedtek a környezetvédelemmel közélet Óvodások ismerkedtek a környezetvédelemmel Tizenkettedik alkalommal rendezte meg óvodásoknak szóló természtvédelmi vetélkedőjét és rajzpályázatát a Szilágyi Keresztény Iskola. Kedden hirdettek eredményt. tegnap 21:51

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.