Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. április 7. Herman
Veszprém
11°C
2026. április 7. Herman
Veszprém
11°C

Befejeződött a 91 telekből álló lakóövezet közművesítése Gyulafirátóton

2017. november 27. 11:06
Hétfő délelőtt átadták az új lakóövezet közműjét.

Czaun János, a Gyulafirátóti Városrészi Önkormányzat vezetője köszöntő beszédében elmondta: a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ a 10 éve végzett felmérése alapján azt jósolta, hogy 2025-re 5500 főre emelkedik Gyulafirátót lakosságának száma a jelenlegi 3500-ról. Ennek egyik fontos lépése az, hogy a következő időszakban 300-400 ember költözhet az új lakóövezetbe, és a terület a városrész szerves része lesz. A lakóövezet szép környezetben található, északi és nyugati irányban a Bakony, keletről pedig a Kálvária-domb fogja körül.

Porga Gyula, Veszprém polgármestere az átadáson kiemelte: nemcsak Gyulafirátóton várható a lakosság növekedése, de Veszprémben is egyre nagyobb a beköltözési szándék. A következő időszakban 600 új lakást adnak át a városban is, a gazdaság erősségének köszönhetően új munkahelyek is rendelkezésre állnak majd.

Sára-Lukács István, az építőközösség vezető tagja kiemelte, hogy a terület közművesítése, a víz-, a csatorna- és az elektromos hálózat kiépítése nemrég fejeződött be. Hosszú út vezetett eddig, már a múlt században elkezdődött a mezőgazdasági terület belterületté minősítése. 2007-ben a földhivatal nyilvántartásába bejegyeztek 91 építési telket, ekkor elindult a közművesítés, ám közbeszólt a gazdasági válság, a telekárak zuhanni kezdtek. 2016-ban kezdődhetett el a közművesítés nagyobb folyamata, ahol a szolgáltatók magas szintű munkát végeztek. Tavasszal több építkezés is elkezdődhet.

Tokos Bianka
Domján Attila
további cikkek
Orbán Viktor: az Egyesült Államok a világ legerősebb országa, és ők ma a szövetségeseink, Magyarország békéje és biztonsága így garantált közélet Orbán Viktor: az Egyesült Államok a világ legerősebb országa, és ők ma a szövetségeseink, Magyarország békéje és biztonsága így garantált Közös sajtótájékoztatót tartott kedd délután a Budapestre látogató J. D. Vance amerikai alelnök és Orbán Viktor magyar miniszterelnök. ma 15:58 Negyven új férőhelyet alakítana ki a veszprémi állatmenhely az adó 1 százalékából közélet Negyven új férőhelyet alakítana ki a veszprémi állatmenhely az adó 1 százalékából Folyamatosan fejleszti a Veszprém határában található menhelyet az Otthont az Állatoknak Alapítvány, amely a jövőben jelentősen növelné a befogadható ebek számát. A tervek és a terület már rendelkezésre állnak a nagyszabású bővítéshez, a megvalósításhoz azonban az emberek segítségére van szüksége az adójuk egy százalékának felajánlásával. ma 15:23 Még Angliából is érkeztek LEGO-imádók Veszprémbe, hogy részt vegyenek a keresőjátékban közélet Még Angliából is érkeztek LEGO-imádók Veszprémbe, hogy részt vegyenek a keresőjátékban Hatalmas sikerrel zárult az első alkalommal megrendezett I. veszprémi LEGO minifigure vadászat szombaton. A különleges esemény mintegy ezerötszáz résztvevőt csábított a város utcáira, a lelkesedés és a pozitív visszajelzések hatására pedig a szervezők már most gőzerővel dolgoznak a nyári, második forduló előkészületein. ma 15:44

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.