2020. július 14. // Őrs névnap

Az ezüst is szépen csillog

2019. december 10. 19:03
Megyénk amatőr futballválogatottja második helyen végzett a hétvégén Lipóton rendezett Megyei Amatőr Válogatottak Országos Nagypályás Tornáján (MAVONT).

Megyénk amatőr futballválogatottja a közelmúltban Tatabányán, a régiós tornán aratott diadalával kvalifikálta magát a hétvégén, Lipóton rendezett országos MAVONT-fináléba. Ahol egyébként négy megye (Baranya, Bács-Kiskun, Heves, Veszprém) legjobbjai néztek farkasszemet egymással az 5. Megyei Amatőr Válogatottak Országos Nagypályás Tornájának (MAVONT) bajnoki címéért.

A Garai-Szabó duó vezette bakonyi gárda a szombaton rendezett elődöntőben Bács-Kiskun megye együttesével mérkőzött meg. Igaz, a találkozó 0-0-s döntetlent hozott, az ifjabb Sevinger Zsolt parádés büntetőhárításaival azonban a veszprémiek nevethettek a végén, hiszen ők jutottak a döntőbe.

A másik ágon Baranya válogatottja 2-0-ra nyert Heves legjobbjai ellen, így vasárnap a veszprémiek a baranyaiakkal küzdöttek meg az legfényesebb éremért. A döntők döntőjében viszont a Veszprém háromgólos hátrányra tett szert. S ha szépíteniük sikerült is a bakonyiaknak, az egyenlítés, illetve a fordítás sajnos elmaradt (3-2).

Az 5. MAVONT bajnoka így Baranya megye lett, a veszprémiek pedig ezüstéremnek örvendhettek, míg a harmadik helyen Heves megye végzett, amely 2-1-re győzte Bács-Kiskun alakulatát a bronzmeccsen.

Online hírportálunk, a vehir kérdésére az MLSZ Veszprém megyei igazgatója, Finta Péter hangsúlyozta:

Jó futballisták játszanak Veszprém megyében! Szeretném ha otthonunkban a jövőben is rangja lenne majd ennek a tornának! Szívből gratulálok mindenkinek, s egyúttal kellemes ünnepeket is kívánok!


A Veszprém megyei amatőr válogatott kerete

 • Sevinger Zsolt (Balatonalmádi) 
 • Papp Róbert (Várpalota) 
 • Szedlacsek Balázs (Ajka Kristály) 
 • Magyar Patrik (Ajka Kristály) 
 • Szabó Dániel (Tapolca) 
 • Györkös Bence (Ajka Kristály) 
 • Udvardi Mózes (Úrkút) 
 • Boromisza Gábor (Úrkút) 
 • Bakó Roland (Ajka Kristály) 
 • Ambrus Kristóf (Ajka Kristály) 
 • Král Lívió (Ajka Kristály) 
 • Nagy Richard (Pét) 
 • Mékli Miksa Alex (Badacsonytomaj) 
 • Szarka Martin (Ajka Kristály) 
 • Lang István (Úrkút) 
 • Bereczki Tamás (Úrkút) 
 • Dróth Levente (Ajka Kristály) 
 • Dévényi Márk (Tihany) 
 • Király Dávid (Tihany) 
 • Kungl Ákos (Ajka Kristály)
 • Kiss János (Badacsonytomaj) 

Stábtagok

 • Garai Páter
 • Szabó Zoltán
 • Görgics Kálmán
 • Kuti Dániel
 • Pozsgai Miklós
vehir.hu

További cikkek

Elkészült az NB III csoportbeosztása
Elkészült az NB III csoportbeosztása
Az MLSZ hétfőn elkészítette a labdarúgó NB III csoportbeosztását. A Nyugati csoportban szereplő VLS Veszprém a Pápával és az újonc Balatonfüreddel is találkozik.
Afrikai csatárt igazolt a VLS Veszprém
Afrikai csatárt igazolt a VLS Veszprém
Nigériai csatárral erősítette meg támadósorát városunk NB III-as labdarúgócsapata. A 32 éves Victor Michel már magyar állampolgár, korábban hazánk másodosztályában is szerepelt. Edzéslátogatásunk alkalmával Pető Tamás vezetőedzőtől megtudhattuk: a következő idényben csak amatőr labdarúgók alkotják majd együttesüket, profi játékosokat már nem foglalkoztatnak.
Pető Tamás a VFC USE új szakmai vezetője
Pető Tamás a VFC USE új szakmai vezetője
A VLS Veszprém vezetőedzőjét, Pető Tamást nevezték ki a Veszprémi Foci Centrum Utánpótlás SE szakmai igazgatójának. A korábbi válogatott labdarúgó Lantai Balázs feladatkörét veszi át a közép-dunántúli bázis élén.
Nyolc műfüves focipályával gazdagodik Veszprém megye
Nyolc műfüves focipályával gazdagodik Veszprém megye
A Magyar Labdarúgó-szövetség infrastrukturális fejlesztésének köszönhetően közel 200 milliós pályaberuházás valósulhat meg a megyében őszig. A tervezett pályákból négy Veszprémben, szintén négy a környező településeken lelhet otthonra. A szövetség városunk élvonalbeli futsalcsapatával, illetve a szakképzési centrummal is együttműködik majd szakmai partnerként.
Felber Patrik és Kiliti Róbert felhagyott a labdarúgással
Felber Patrik és Kiliti Róbert felhagyott a labdarúgással
Két helyi nevelésű labdarúgó, Felber Patrik és Kiliti Róbert is jelezte a VLS Veszprém vezetősége felé, hogy nem kívánja folytatni aktív pályafutását. Így a megyeszékhely NB III-as együttese elvesztette védősorának két alapemberét a soron következő idényre.
2020. július 14. // Őrs névnap