Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

"Csőstül jön a baj"

2009. december 29. 14:15 // Forrás: mti
A Fidesz szerint a kormány az embereknek nem csak az idei évét, hanem a következőt is elrontja az áremelésekkel és a megszorításokkal.

Szijjártó Péter, a párt elnöki stábjának vezetője keddi, budapesti sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: csőstül jön a baj, hiszen a családoknak egyszerre emelkednek a kiadásai és csökkennek a bevételei, ami drámai hatással járhat.

Mint hozzátette, a kormány "csapdába csalta" a lakosságot a közlekedés területén, hiszen azzal egy időben emeli a benzin és az autópálya-matrica árát, hogy több helyen megszünteti a vasúti személyszállítást.

Az ellenzéki képviselő szerint az év eleji benzináremelés ráadásul megelőzhető lett volna, ha a kormány időben kezdeményezte volna az uniós jövedéki szabályok alól való felmentést.

Szijjártó Péter kitért arra: az idén egész évben reálbércsökkenést lehetett tapasztalni, októberben ez a mutató már a 3 százalékot is elérte, miközben az szja-változtatással számos eddigi kedvezmény megszűnik, a szuperbruttó bevezetésével pedig szinte mindenkinek nő az adóterhelése. Jövőre a villanyár mellett a gáz ára is emelkedik, miközben mind a BKV-, mind a MÁV-jegyekért többet kell fizetni, ráadásul a tizenhárom éves csúcson álló munkanélküliség ellenére az idei évtől egy családban már csak egy ember kaphat segélyt - tette hozzá a fideszes politikus.

Kérdésre válaszolva Szijjártó azt mondta: a kormány minden egyes megszorításkor a jelentős szja-csökkentésre hivatkozik, pedig az szja-sávok eltolása semmilyen pozitív változást nem jelent az emberek számára, sőt a szuperbruttósítás hatására a családok egy jelentős része az adóterhek növekedésével számolhat.

"Eső után köpönyeg" - közölte a Fidesz elnöki stábjának vezetője a kormány hétfőn bejelentett, a lakossági hitelek mértékét maximalizáló rendelet kapcsán. Hozzátette: a kabinetnek másfél éve kellett volna meghoznia azokat a Fidesz által kezdeményezett intézkedéseket, amelyek megvédhették volna a családokat a jelentős eladósodástól.

vehir.hu
további cikkek
Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon kultúra Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. ma 1:09 Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán közélet Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. tegnap 17:00 Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup közélet Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  tegnap 14:55

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.