Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 18. Sándor
Veszprém
13°C
2026. március 18. Sándor
Veszprém
13°C

A kutatás örömével ismerkednek a fiatalok Veszprémben

2020. február 14. 15:30
A reál- és természettudományok fiatal kutatóié lesz a főszerep két napon át Veszprémben. Idén a Vetési Albert Gimnáziumban rendezik a Tudományos Diákkörök Kárpát-medencei Konferenciáját, amelyre száznál is több középiskolás diák érkezett Veszprémbe.

A Tudományos Diákkörök Kárpát-medencei Konferenciája tulajdonképpen két konferenciát is jelent egyszerre. A szekciók az élet- és környezettudományok, valamint a reál és műszaki tudományok köré szerveződnek. Idén ennek a tudományos értekezésnek a veszprémi Vetési Gimnázium ad otthont, ahol 112 diák gyűlt össze szerte az országból. Egy közös pont azonban mindegyikükben van: érdeklődésük elsősorban a reál- és természettudományok felé irányul.

A fiatal kutatók olyan tehetséges diákok, akik már tinédzser korukban a tudás birtokába kerültek és megismerték a kutatás örömét, fogalmazott a péntek délutáni megnyitón Szladek Máté, a Kutató Diákok Szövetségének idei elnöke.

A megnyitón Halmay Gábor önkormányzati képviselő, a Közjóléti Bizottság elnöke kiemelte, hogy Veszprém hírnevét – beleértve az Európa Kulturális Főváros címet – nem csak a kulturális eredmények öregbítik, hanem a természettudományok is hozzátesznek, felpezsdítik a város értelmiségi életét.

Szántai Erzsébet, a Vetési Albert Gimnázium, egyben házigazda igazgatója kiemelte, hogy minden oktatási intézménynek a kötelessége, hogy segítse a fiatalokat belekóstolni a kutatás, a felismerés izgalmába.

Meg kell mutatni a fiataloknak a tudományos munka bűvöletét – fogalmazott.

A tavalyi TUDOK konferencián egyébként Rák Gergő vetésis diák – ma már biológia szakos hallgató – győzött, az ő példája is követendő lehet a mostani résztvevőknek.

A kétnapos konferencián biológia, kémia, fizika, matematika, informatika és a reál- és természettudományok számos további ágazata képviselteti magát a résztvevő diákok előadásain keresztül.

A szervezők emellett városnézéssel és további közös programokkal, például táncházzal is készültek.

Hajas Bálint
Domján Attila
további cikkek
Szintet lép a raklapgyártás: Csúcstechnológiás automatizálással bővít a Waller Furnér Kft. támogatott tartalom Szintet lép a raklapgyártás: Csúcstechnológiás automatizálással bővít a Waller Furnér Kft. Folyamatos fejlesztések, javuló munkakörülmények és milliméterpontos minőség – röviden így jellemezhető a Waller Furnér Kft. idei éve. Waller Istvánnal, a cég vezetőjével beszélgettünk a hamarosan érkező új automata gépsorról, a megnövekedett gyártási kapacitásról, valamint egy olyan új, komplex tetőszerkezeti elemről, amely legóként könnyíti majd meg a szakemberek helyszíni munkáját. ma 11:38 Rekorddal zárta a felvételi jelentkezési időszakot a Pannon Egyetem közélet Rekorddal zárta a felvételi jelentkezési időszakot a Pannon Egyetem Minden eddigi eredményét megdöntve, kiemelkedő sikerrel zárta a 2026-os általános felvételi eljárás jelentkezési időszakát a Pannon Egyetem – közölte az intézmény. ma 10:03 A magyarok maradtak az utolsó poroszok közélet A magyarok maradtak az utolsó poroszok Vajon tényleg a magyarok lennének az utolsó poroszok, akik még hisznek egy olyan dolgos és precíz Németországban, amely talán már a németek számára is csupán a múlt emléke? A Mathias Corvinus Collegium veszprémi képzési központjának legutóbbi előadásán Bauer Bence, a Magyar Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója rántotta le a leplet a Németországot feszítő mély társadalmi, politikai és gazdasági ellentmondásokról, megvilágítva azt a folyamatot is, amelynek során hazánk egyfajta nyugodt menedékké vált a hagyományos értékeket kereső nyugati állampolgárok számára. ma 13:46

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.