Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A szálláshelyek és a vendéglátóhelyek is elfogadják a védőoltást igazoló applikációt

2021. május 22. 18:02 // Forrás: Koronainfo
Mostantól annak sem kell lemondania az utazásról, aki még nem kapta kézhez védettségi igazolványát: egy friss, rendelet alapján a szálláshelyek, vendéglátóhelyek, fürdők és attrakciók is elfogadhatják a védőoltást igazoló applikációt.

Az intézkedés azért különösen fontos, mert segíti az utazások tervezését, hiszen senkinek nem kell attól tartania, hogy védettségi igazolvány hiányában, beoltva nem tud szállodába vagy étterembe menni. Az applikáció a kártyával egyenértékű igazolást biztosít az oltás meglétéről, azt azonban nem igazolja, hogy tulajdonosa átesett a víruson. Erre továbbra is csak a védettségi igazolvány használható. Mindenki elindulhat, akinek lefoglalt szállása, éttermi foglalása van, az applikációval látogathatók a fürdők, múzeumok is - minden, ahova igazolvány szükséges.

Az EESZT applikáció letölthető Androidos és iOS-es mobiltelefonokra, a szolgáltatóknak és az oltottaknak is ingyenes.

Az utazási kedv erősödését támasztják alá a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) előfoglalási adatai. Folyamatosan emelkednek a nyári hónapokra szóló foglalások. Már mindhárom hónapra több mint 1 millió vendégéjszakát rögzítettek az NTAK-ban, júniusra 1,2 milliót, júliusra 1,4 milliót, augusztusra 1,2 milliót.

vehir.hu
további cikkek
Közlekdők, figyelem! Péntek délutántól teljes lezárás a Megyeház tér környékén közérdekű Közlekdők, figyelem! Péntek délutántól teljes lezárás a Megyeház tér környékén A Református Egyházi Napok Dunántúl rendezvényei miatt jelentős gyalogosforgalomra kell számítani a belvárosban, ezért a résztvevők biztonsága érdekében útlezárás lép életbe a Megyeház tér és a Komakút tér közötti szakaszon. ma 17:07 Szombattól harmadfokú hőségriasztás lép érvénybe az egész országban közérdekű Szombattól harmadfokú hőségriasztás lép érvénybe az egész országban Június 26-án péntek éjfélig meghosszabbítja a másodfokú hőségriasztást az ország egész területén az országos tisztifőorvos, aki június 27-én szombaton 0 órától június 30-án kedd éjfélig a hőségriasztást harmadfokúra emeli - közölte kedden közös közleményében a katasztrófavédelem és Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK). ma 16:56 Csak a létfontosságú vízhasználat: a Bakonykarszt kérése a lakosság felé közérdekű Csak a létfontosságú vízhasználat: a Bakonykarszt kérése a lakosság felé A tartósan fennálló nyári hőség hatására jelentősen megnövekedett vízigény kiemelkedően nagy terhelést jelent az ivóvízellátó rendszer számára. Az ivóvízellátás biztonságának és a szolgáltatás folyamatosságának fenntartása érdekében a Bakonykarszt takarékosságra és együttműködésre kéri az embereket. ma 16:49

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.