Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 3. Kornélia
Veszprém
6°C
2026. március 3. Kornélia
Veszprém
6°C

Öt iskolaigazgatót mutatott be a VSZC

2021. augusztus 25. 14:18
A Veszprémi Szakképzési Centrum szerdán ismertette az idén kiírt iskolaigazgatói pályázatok eredményeit.

Az előző tanév végén négy, a Veszprémi Szakképzési Centrumhoz tartozó iskola vezetőjének megbízatása járt le, ezeken a helyeken új, három évre szóló pályázatot írtak ki tavasszal. A sikeres pályázók mellett a SÉF iskolában a visszalépett igazgatót kellett pótolni átmenetileg, egy évre. 

Pap Máté, a VSZC kancellárja a szerdai sajtótájékoztatón felvázolta: a szakképzési rendszer jelentősen átalakult az elmúlt években, az új koncepció célja, hogy a szakképzés vonzóbbá váljon mind a diákok, mind az oktatók számára.  A szakképzési törvény által lefektetett keretek lehetővé teszik, hogy előtérbe kerüljön a projektalapú oktatás, amiben a tanulók gyakorlatorientált képzést kapnak, és az iskolapadot felkészült szakemberként hagyhatják el, akik a piaci szereplők számára is hasznosítható és értékes tudással rendelkeznek. 

Ennek az oktatási struktúrának a működtetésére felkészült és motivált igazgatókra van szükség, akik érvényesíttetni tudják az általuk vezetett intézményekben a fent leírt elveket. Ez nem könnyű feladat – mutatott rá Kavalecz Gábor, a VSZC főigazgatója – , a változások követéséhez ugyanis nem elegendő az eddigi tudás, az igazgatóknak folyamatosan képezniük kell magukat, ami sok munkával jár. 

A napokon belül induló tanévben a következő igazgatók kezdhetik el a munkát az alábbi intézmények élén:

  • Hajdúné Medgyesi Andrea –  Táncsics Mihály Technikum
  • Németh Katalin – SÉF Vendéglátás-Turizmus Technikum és Szakképző Iskola
  • Irányi László – Ipari Technikum
  • Szabó Zoltán – Jendrassik-Venesz Technikum
  • Szathmáry Árpád – Bethlen István Közgazdasági és Közigazgatási Technikum  
vehir.hu
Domján Attila
további cikkek
Ismét elnyerte a Családbarát Köznevelési Intézmény címet a Báthory iskola közélet Ismét elnyerte a Családbarát Köznevelési Intézmény címet a Báthory iskola Idén második alkalommal - a veszprémi általános iskolák közt egyedüliként – kapta meg a Családbarát Köznevelési Intézmény címet a Veszprémi Báthory István Sportiskolai Általános Iskola. 2026. március elsején, a Budapesti Kongresszusi Központban megtartott Pedagógus Expó rendezvényen osztották ki a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány “Családbarát Köznevelési Intézmény” díjait, címeit és elismerő okleveleit. tegnap 17:21 Miért gyulladt fel újra a Közel-Kelet és milyen hatásai lehetnek a veszprémiekre is? közélet Miért gyulladt fel újra a Közel-Kelet és milyen hatásai lehetnek a veszprémiekre is? A Közel-Kelet ismét lángokban áll, és a fegyveres konfliktus hullámai, elsősorban gazdasági hatásuk miatt Veszprémig is elérhetnek. Cikkünkben több hiteles hazai és külföldi forrás áttekintésével megkíséreljük bemutatni a konfliktus kiváltó okait, azt, hogy mi történt az elmúlt napokban és milyen hatásai lehetnek közép- és hosszútávon a tőlünk háromezer kilométerre kirobbant harcoknak. tegnap 21:48 300 tonna pontyot telepítettek tavaly a Balatonba közélet 300 tonna pontyot telepítettek tavaly a Balatonba Több mint 300 tonna ponty, kötelezettségen felüli süllő- és csukatelepítések, valamint a menyhal-visszatelepítési program folytatása jellemezte a 2025-ös évet a Balatonon – írta az Agroinform. tegnap 10:44

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.