Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Több szándék is találkozott, aminek hála megtisztult a Palást utcai ösvény

2021. október 31. 10:33
Önkormányzati képviselő, helyi baráti kör és aktív civilek is metszőollót, valamint gereblyét ragadtak, hogy közösen megtisztítsák a Palást utcából nyíló hangulatos ösvényt.

Szombat délelőtt a hűvös idő ellenére is többen összegyűltek a Palást utca végénél, ahová Halmay Gábor, önkormányzati képviselő szervezett közösségi megmozdulást, melynek az volt a célja, hogy kitisztítsák a benőtt faágaktól, így még járhatóbbá tegyék az utca végéből nyíló kis ösvényt.

Az akcióban a képviselő mellett a Jeruzsálemhegyi Baráti Kör tagjai, a ProBono Egyesület fiataljai, valamint a veszprémi cserkészcsapat is részt vett.

Halmay Gábor a munka közben portálunknak elmondta, a Palást utcaiak már régóta szerették volna, ha a természetes ösvény megtisztulna a benőtt növényektől, hiszen gyakran használják gyalogos közlekedéshez.

Az időzítés sem véletlen, hiszen pár nappal korábban jelentették be, hogy a szomszédos városrészben szintén környezetszépítő akciókat szerveznek, ott Csík Richárd, önkormányzati képviselő támogatásával szerveznek lombhullató ünnepet nemsokára. Ehhez a civil összefogáshoz kapcsolódtak most a Jeruzsálemhegyiek.

Halmay GáborHalmay Gábor

A kellemes hangulatú munka közben az önkéntesek forró teával melegedtek meg, miközben az is eldőlt, hogy a jövőben a közeli focipálya környékét fogják hasonló módon megtisztítani és rendbe rakni.

Hajas Bálint
Simon Dani
további cikkek
A Planet Lens Nemzetközi Természetfotó-és Filmfesztivál legjobb alkotásait díjazták közélet A Planet Lens Nemzetközi Természetfotó-és Filmfesztivál legjobb alkotásait díjazták Május 17-én nagyszabású díjátadó gálával ünnepelték a legjobb alkotókat a Planet Lens Nemzetközi Természetfotó- és Filmfesztiválon. A május 15-18. között zajló fesztivál új arculattal jelentkezett idén. ma 9:07 Elvesztek, de megkerültek - kreatív plakátokkal hívja fel a figyelmet egyedülálló Dínó Parkjára a Veszprémi Állatkert Veszprémi Állatkert Elvesztek, de megkerültek - kreatív plakátokkal hívja fel a figyelmet egyedülálló Dínó Parkjára a Veszprémi Állatkert Ugyan a Földön 66 millió éve elvesztek, de nálunk még megtalálod őket - állítja a Veszprémi Állatkert rendhagyó, tavaszi reklám-kampánya.   tegnap 21:11 Czene Attilával és Betlehem Dáviddal folytatódott a Bajnokok nyomában Bajnokok nyomában Czene Attilával és Betlehem Dáviddal folytatódott a Bajnokok nyomában A „Bajnokok nyomában” beszélgetéssorozat harmadik estjén két generáció, két pályaív, de egy közös szenvedély került a középpontba: az úszás. A veszprémi közönség ezúttal Czene Attila olimpiai bajnokkal és Betlehem Dávid olimpiai bronzérmessel találkozhatott a Papírkutyában. A beszélgetést Ovádi Péter országgyűlési képviselő vezette. tegnap 8:13 A szerzetes is ember Life&Style A szerzetes is ember Ha egy hollywoodi filmrendező holnap úgy döntene, hogy filmet készít egy szerzetesrendről, a castingra minden bizonnyal csak idős, szakállas férfiakat hívna. A film cselekménye pedig kimerülne annyiban, hogy a szerzetesek egy sötét helyen szótlanul kódexeket másolnak, vagy egész nap csak zsolozsmáznak. Ha pedig valaki a monostor falain kívülről bekopogna hozzájuk, ijedten néznének egymásra. Mindez távolabb nem is állhatna a valóságtól. A keresztény szerzetesrendek talán az utolsó olyan közösségek a földön, akik életvitelükben a mai napig ragaszkodnak azokhoz a középkori regulákhoz, amiket az elődök írtak le, mégis az, amit üzenni szeretnének a világnak, nem is lehetne XXI. századibb. Mihályi Jeromos atyával, a tihanyi bencések perjelével a monostor falain belül találkoztunk, hogy az ő segítségével megismerjük a kívülállók számára misztikus és spiritualitással átszőtt szerzetesi világot. tegnap 7:31

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.