Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. május 4. Mónika
2025. május 4. Mónika

Találkozási pontok Veszprémben a Z generációnak a VEB2023 EKF támogatásával

2021. december 21. 9:14 // Forrás: VEB2023
A Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa támogatásával és a Lélektér Alapítvány koordinálásával kezdetét vette a VeszprémGeneration. A főleg tízes-húszas éveikben járó fiataloknak szóló projekt célja, hogy Veszprémben létrejöjjön négy kültéri találkozási pont, amelyeket a Z generáció tagjai saját igényeik szerint, saját stílusukban álmodnak meg. A város négy pontján létrejövő egyedi arculatú találkozási pontokat jövőre már használhatják is a fiatalok.

A VeszprémGeneration egy olyan speciális ifjúsági program, amely a veszprémi fiataloknak szól, az ő igényeik mentén indult el. A 2023 végéig tartó közös munka teljes egészében a fiatalok aktív bevonásával zajlik, és kizárólag saját látásmódjuk, elképzelésük formálja. A fiatal önkéntesek először négy kültéri találkozási pontot álmodnak meg és valósítanak meg: ezek 2022 végéig el is készülnek. A csapatok 2023-ban pontonként 3-3 eseményt szerveznek saját korosztályuk számára.

A Lélektér Alapítvány által meghirdetett projekthez mindössze pár nap leforgása alatt rengeteg önkéntes jelentkezett, így a 7 fős csapatok már össze is álltak. Minden csapatnak lesz egy-egy mentora is, aki tovább segíti őket a tervezéstől egészen a megvalósításig. A helyszíneket és azok berendezését az önkéntes fiatalok tervei szerint saját maguk határozzák meg, hiszen ők azok, akik igazán tudják mire van szüksége a korosztálynak. 

Mind a találkozási pontok, mind a ’23-as események megálmodását és megtervezését a veszprémi Z generáció tagjai végzik, így biztosítva, hogy a generáció igényei és látásmódja tovább színesítse a várost.
A projekt célja, hogy felpezsdítsék az életet: a fiatalok olyan helyszíneken találkozzanak, társalogjanak, amelyek számukra esztétikusak és csalogatóak, illetve egyedi funkcionális értékekkel bírnak, akár pihenésről, akár szórakozásról van szó. A felállított csapatok tagjai többek között a Vediökből, a Pannon Egyetem hallgatóiból és a Waldorfosokból állt össze. 

A szervezők hosszabb távú elképzelése, hogy a találkozási pontokon túl a VeszprémGeneration egy fiatalos, Veszprém-központú branddé váljon, amely nem csak képviseli a generációt, de azt maguk a generáció tagjai is tervezik meg. Az alkotócsapat tagjai ezzel kifejezhetik a korosztály egyediségét, valamint a Veszprémhez való kötődésüket és büszkeségüket. 

A VeszprémGeneration részleteiről a folyamatosan frissülő lelekteralapitvany.com oldalon tájékozódhat.

vehir
vehir
vehir
vehir.hu
további cikkek
vasarnap10-scaled
vasarnap10-scaled
vasarnap10-scaled
Szentmisével emlékeznek az 50 éve elhunyt Mindszenty Józsefre Mindszenty József bíboros-hercegprímás halálának 50. évfordulója alkalmából szentmisét tartanak Budapesten, a Szent István-bazilikában szombat délelőtt 10 órától. A szentmise főcelebránsa Udvardy György veszprémi érsek lesz. 2025. május 2. 13:49
Papal_Choir_dress_and_simar_Gamarelli_20050412
Papal_Choir_dress_and_simar_Gamarelli_20050412
Papal_Choir_dress_and_simar_Gamarelli_20050412
Konklávé előkészületek: helyén a kémény, elkészült az új pápa ruhája Javában zajlanak az előkészületek a Vatikánban a szerdán kezdődő konklávéra: Raniero Mancinelli római szabó elkészítette az új pápa ruháját, miközben tűzoltók a helyére szerelték a Sixtus-kápolna ideiglenes kéményét, amiből felszáll majd a fehér füst. 2025. május 2. 11:33
204a0084
204a0084
204a0084
Navracsics Tibor: a sikeres együttműködés érdekében pártállástól függetlenül a közös pontokat kell megkeresni A sikeres együttműködés érdekében pártállástól függetlenül a közös pontok megkeresésének fontosságát hangsúlyozta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter csütörtökön az ajkai majálison. 2025. május 2. 8:18
D068EAC1-CACA-43DD-8E12-A88B91989935
D068EAC1-CACA-43DD-8E12-A88B91989935
D068EAC1-CACA-43DD-8E12-A88B91989935
Orbán Viktor: ne hagyjuk, hogy Brüsszel a Tisza Pártot felhasználva beleavatkozzon a magyar választásokba! Ne hagyjuk, hogy Brüsszel a Tisza Pártot felhasználva beleavatkozzon a magyar választásokba! Írjuk alá minél többen a Nemzeti Ellenállás Mozgalom petícióját! - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebookon csütörtökön közzétett videóüzenetéhez. 2025. május 2. 8:16

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.