2023. március 29.
//
Auguszta névnap

Élőben is látható lesz A főnök meg én meg a főnök

A pandémia miatt tavaly csak online tudták megtartani a darab bemutatóját, február 12-én azonban végre közönség előtt is színpadra állítják Goldoni komédiáját a Pannon Várszínházban.

Vándorfi László, az előadás rendezője a darab sajtótájékoztatóján elmondta, eredetileg 2021 januárjára tűzték ki A főnök meg én meg a főnök premierjét, akkor azonban az aktuális járványügyi intézkedések miatt csak online formában, közönség nélkül tudták azt megtartani. A nagy érdeklődésre való tekintettel viszont úgy döntöttek, nem fosztják meg a nézőket attól, hogy élőben is megtekinthessék az előadást, így az idei évadba ütemezték be, az egészségügyi okokból elhalasztott Amadeus helyett.

A darab alapját egyébként Carlo Goldoni egyik leghíresebb komédiája, a Két úr szolgája adja, melyet Hamvai Kornél fordító kreált egy igazán mai olasz történetet: főhőse a nincstelen Truffaldino, akinek hirtelen két munkalehetőség is az ölébe pottyan. Munkaadói azonban történetesen a helyi, tarantoi és a közeli városka maffiavezérei, akik éppen háborúban állnak egymással. Truffaldinonak ebben a kényes helyzetben kell egyensúlyoznia, miközben Smeraldina szerelmét is igyekszik elnyerni.

Mindez persze rengeteget kalamajkával és poénos helyzettel jár, az előadás pedig egy sajátos elegyét adja az állandó embertípusokkal operáló középkori commedia dell'arte műfajnak, Tarantino Ponyvaregényének és a Keresztapa filmeknek is.

– A humornak számos válfaja, stílusa mutatkozik meg az előadásban, ezért is örömteli, hogy közönség előtt is be tudjuk mutatni a darabot – mondta el a főszereplőt alakító Molnár Ervin. – Hozzám egyébként is nagyon közel áll a vígjáték műfaja, amely a közvélekedéssel ellentétben nem könnyebb, csak könnyed műfaj, és amelyben nagyon fontos a nézők visszajelzése, hiszen ez is alakítja, hogy tudjuk továbbépíteni a poénokat. Nagyon várom, hogy ez a közös játék megteremtődjön – árulta el a színész.

A február 12-én debütáló előadásban a társulat szinte összes tagja részt vesz majd, emellett a korábbi online verzióhoz képest két új színész is csatlakozik a darabhoz: Burián András és Murvai Márton.

Bertalan Melinda
Domján Attila

További cikkek

Kajdi Csaba: Nem szabad hamar elhasználni az embert
Kajdi Csaba: Nem szabad hamar elhasználni az embert
Kajdi Csaba – becenevén Cyla – már harmadik alkalommal indult országos turnéra, rendszerint telt házas előadásokat tart. A Veszprémbe is ellátogató népszerű modellügynök személyes sztorijai sokakat érdekel, hiszen humorral, rendkívül szórakoztatóan tálalja történeteit. Az Instagram sztárja naponta bejelentkezik a követőinek, mesél, s fontos számára, hogy értéket közvetítsen. Nincs nap, hogy ne szólítaná meg közönségét – el is várják tőle. Nagyképűségről, önmagunk felvállalásáról, elitizmusról és a modell szakma változásáról is beszélgettünk.
Ganxsta: Emlékszem Veszprémben, ja nem emlékszem
Ganxsta: Emlékszem Veszprémben, ja nem emlékszem
Zana Zoltán, vagy ismertebb nevén Ganxsta „Döglégy” Zolee a péntek esti, Kartellel közös veszprémi koncertjük előtt adott egy igazán őszinte interjút a Vehírnek. Coelho-i magasságokba ugyan nem repültünk, de Zolee végig önazonos maradt, és kendőzetlenül beszélt a magánéletéről és karrierjéről egyaránt.
Különleges együttműködésben jön a VI. Érzékenyítő Fesztivál
Különleges együttműködésben jön a VI. Érzékenyítő Fesztivál
A Veszprémi Petőfi Színház VI. Lélektől-Lélekig Színház Gyógyító Erejének Fesztiválja a 10. Színházi Olimpia együttműködésével várja látogatóit április 20-23. között. A Magyarországon megrendezendő olimpiához a Kabóca Bábszínház is erős programmal csatlakozik.
Április 30-ig várják a jelentkezőket a Hungarian Balett Grand Prix nemzetközi balettversenyre
Április 30-ig várják a jelentkezőket a Hungarian Balett Grand Prix nemzetközi balettversenyre
Meghosszabbított jelentkezési határidővel várják a fiatal versenyzőket az idei nyár legjelentősebb tánceseményére, a veszprémi Hungarian Ballet Grand Prix-re. A 7-18 éves balettnövendékek klasszikus és kortárs balett-versenyszámokban, pre-competitive, junior és youth kategóriában mérhetik össze a tudásukat. A verseny zsűrijének elnöke Solymosi Tamás, a Magyar Nemzeti Balettintézet igazgatója, a tagok pedig a hazai és nemzetközi táncélet elismert szakemberei. A szervezők a világ minden tájáról várják a versenyzőket, a legjobb teljesítményt nyújtó táncosok pedig a Junior Grand Prix és a Youth Grand Prix díjakat nyerhetik el.
Élő passiójátékot tartanak Veszprémben
Élő passiójátékot tartanak Veszprémben
A Veszprémi Főegyházmegye szervezésében a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program támogatásával, 2023. április 2-án Virágvasárnap, első ízben, hagyományteremtő szándékkal élő passiójátékot mutatnak be Veszprémben, a Séd patak völgyében.